Wpis z mikrobloga

W-------m się.
Kumpel dziś przyszedł do pracy i opowiada mi, że spotkał wczoraj swojego byłego sąsiada i ten zaprosił go do siebie na kawę. A dlaczego się w-------m? Dlatego:
koleś prawie ciągle n------y jak szpadel, razem ze swoja kobitą. Mają piątkę dzieciaków. Dochodów z pracy, prawdopodobnie, nie ma. Ewentualnie jakieś fuchy jak jest trzeźwy. Żyją zatem z 500+ x 5. Do tego wszelkie dodatki socjalne. Kasa oczywiście regularnie "przelewana".
Wczoraj natomiast kumpel był w ich 90-metrowym mieszkaniu, które dopiero co otrzymali z urzędu. Płacą za nie zatem jedynie czynsz. Co się jeszcze okazało? Patologia niedawno sprzedała mieszkanie po matce i po podziale z rodzeństwem i opłaceniu podatków zostało im ok. 40 tys. zł. I co? Może odłożyli coś kasy dla dzieci? C---a. Obudzili się w nich pato-berserkerzy zakupów. Lodówka za ponad 2 koła, pralka za dwójkę, telewizor podobnie, jakieś d------e meble i c--j wie co jeszcze. Do świąt pewnie resztę przechlają, a w lodówce za 2 tysie zostanie słoik smalcu i dżemu.

J----y socjal. Nie byłoby pomocy dla takich patusów, to siłą rzeczy musieliby się wziąć za robotę albo skończyliby gdzieś w rowie z mniejszą szkodą dla państwa niż teraz.
Człowiek z--------a w jednej robocie, w drugiej, żeby np. odłożyć kasę na mieszkanie, płacąc do tego od c---a podatków, a tu kasa za nic, żarcie za nic, 90 m za nic.


#patologiazmiasta #patologiazewsi #zalesie #k------c #killemall
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JanPapejTrzeci: ty nie rozumiesz. Pokazuję przykładową wadę systemu głosów na bazie zarobków. Jest wiele ludzi, którzy wysokie zarobki mają w spadku lub na papierze (bo firma sie kręci, ale faktycznie do kieszeni idzie im zwykła przeciętna kasa)
Tak samo zmieniając firmę możesz skoczyć 1k mimo, ze niewiele więcej umiesz, po prostu tamta płacił poniżej przeciętnej a ta powyżej.
A jakby tego było mało, jest jeszcze kwestia nadpłatnych zawodów. Taki informatyk
  • Odpowiedz
J----y socjal. Nie byłoby pomocy dla takich patusów, to siłą rzeczy musieliby się wziąć za robotę albo skończyliby gdzieś w rowie z mniejszą szkodą dla państwa niż teraz.


@metalowy_pasterz: Dlaczego im źle życzysz? Jeśli kupili lodówkę i inne sprzęty to znaczy że dobrze wykorzystali przyznane środki.
Nie wiem skąd ten #boldupy
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: K---a jak czytam takie wpisy i przypomina się że jak w środku potężnej depresji bez zdolności do pracy i po próbie samobójczej musiałem żreć otręby żeby wegetować za jakieś gównogrosze bez pieniędzy na prywatną terapię a takie j----e podludzkie ścierwo ma kilka koła miesięcznie za nic, to mam ochotę w sumie spróbować jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: no k---a Lodówkę kupili Taka za 2k Ja p------ę To ludzie nie mogą kupić lodowki? Taka za 2k to średnia półka z tendencją taniości. A może jest tak, że skoro to patologia to powinni kupić lodówkę taką do 800????
  • Odpowiedz
a skromne 30000PLN rocznie PiS kupił sobie 2 głosy.


@bisu: No i właśnie dlatego są dobrą władzą. Zamiast kraść dają obywatelom. Chyba o to chodzi nie? A co wolałbyś żeby sobie dawali?!

  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: co zrobisz, nic nie zrobisz. durne, zawistne, majace krotka pamiec polskie spoleczenstwo jest typowe. tak sie zastanawiam, ze to nie moglo sie udac, nie po tylu wojnach ,zaborach, wymordowaniu inteligencji i przeruchaniu tylu bab przez czerwona zaraze, ktore urodzily tlumokow i tak gownogeny sie porozprzestrzenialy
  • Odpowiedz
Równie dobrze mogę pociagnac wizję w drugą stronę - nie byłoby pomocy dla tych patusow to skończyliby na ulicy bez środków do życia, dzieciaki wychowałaby ulica, dwójka skończy w pierdlu za handel narkotykami, pozostała trójka po stoczeniu się na dno rodziców zostanie oddana do domu dziecka.


@sakfa: Dlatego należy wzorem dawnych czasów dzieci odebrać już teraz, póki da się wychować je na ludzi. Moczymordom odebrać prawa wyborcze, a ewentualne ruchawki
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: doczytaj sobie odpowiednie rozporządzenia wydane przez radę miasta bo to za nic pewnie jest trochę bardziej skomplikowane i trzeba spełnić od cholery kryteriów żeby się zmieścić w tym "za nic"


@stan-tookie-1: No trzeba mieć kupę dzieci i dwie lewe ręce do pracy. Szczegóły matematyczne nie sa istotne, to mieszkanie mogłoby zostac sprzedane przez miasto, za kase by się zbudowało/kupiło dwa nowe mieszkanka komunalne po 45 metrów dla
  • Odpowiedz
No trzeba mieć kupę dzieci


@hehenuanek: o czyli jednak nie tak za darmo. Nie wiem czy masz już dzieci, jak tak to spróbuje dobić do 5 sztuk i zobaczysz czy to faktycznie takie nic.

no i dalej nie wiemy co to za miasto, dopóki tego nie będzie wiadomo i nie będzie można sprawdzić czy przyznają takie lokale to historię traktuję za zmyśloną.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy masz już dzieci, jak tak to spróbuje dobić do 5 sztuk i zobaczysz czy to faktycznie takie nic.


@stan-tookie-1: A co to za filozofia dla takiej patolni? Nie wychowują, dzieci są puszczane samopas, nauki domowej nie prowadzą... nic tylko się ruchają i rodzą dziec.

A dzieci zacznę robić, gdy dorobię się własnego mieszkania.
  • Odpowiedz
A co to za filozofia dla takiej patolni?


@hehenuanek: pewnie taka że na 1000 takich rodzin mieszkanie 90 metrowe dostanie 1. Można oczywiście zagrać w taką loterię licząc że to właśnie mi się trafi, ale szansę są małe a reszta 'przegranych" musi żyć w takich warunkach bez mieszkania :D
  • Odpowiedz