Wpis z mikrobloga

Poszedłem matkę zarejestrować na rezonans magnetyczny.

[Ja]: Dzień dobry chciałbym moją mamę zarejestrować na badanie rezonansem magnetycznym.
[Pani w okienku]: Proszę o skierowanie.
[J]: Proszę.
[Pwo]:
[Pwo]: Czy czwartek o 7:30 może być?

No niestety Mireczki nie może być ponieważ mama ma bóle kręgosłupa które ostatnio uniemożliwiają jej chodzenie...

[J]: Oczywiście może być, ale nie dałoby się znaleźć czegoś wcześniej, np. jutro? Może być w dziwnych godzinach, dostosujemy się.

Kobieta odrywa wzrok od kumputera i patrzy na mnie spojrzeniem, którym normalnie patrzysz na studentów AGH i mówi:

[PwO]: Czwartek, 7:30 , 14 czerwca 2018, proszę Pana.

Śmiech przez łzy.

Kurtyna.

#protip Jeżeli na skierowaniu od lekarza specjalisty ( w tym przypadku neurobiologa) nie macie adnotacji PILNE, nie będziecie przesuwaniu w kolejce "do przodu" nawet jeżeli zwolni się miejsce. Swoją drogą zapytany co by to dało, zostałem poinformowany, że w przypadku adnotacji PILNE zostałbym wpisany na... kwiecień.

255 zł ubezpieczenia zdrowotnego co miesiąc (DG) i w momencie kiedy muszę skorzystać ze Służby Zdrowia płacę i tak 450 zł za prywatne badania... WINCYJ PINIONDZÓW DLA REZYDENTUFFF, min. 6,8% KGB!!!!

#medycyna #sluzbazdrowia #truestory #gorzkiezale
  • 225
@mlodysum: Widziałem już że Radziwił powoli rozbraja bombę.

Wg. propozycji ustawy każdy przyszły lekarz w trakcie studiów będzie otrzymywał stypendium, które potem będzie zobowiązany odpracować lub spłacić w przypadki wyjazdu.

Więc powolutku ktoś zaczyna robić porządek.

Koledzy ze wschodu przyjadą.
Już przyjeżdżają, ale odstrasza ich kwik środowiska które wie że przestanie się ich traktować jak bogów tylko jak normalnych obywateli i broni się przed tym rękami nogami.
@Kevin_Spacey:

Koledy ze wschodu przyjada, bo tak mowisz, tak? xD

Po raz nie na studiach a na rezydenturze, a po dwa super pomysl xDD Wyemigruję przed rezydenturą o co chodzi?
Jeżeli natomiast, mimo, że prawo nie działa wstecz oraz jestem chroniony konstytucją nałożony na mnie zostanie obowiązek spłaty studiów, #!$%@? bez płacenia i najwyżej nie wrócę do PL. Proste. Nie pcham się gdzie mnie nie chcą. Odpowiedz sobie kto na tym
@mlodysum:

Po raz...

O studiach porozmawiamy jak zdasz kiedyś maturę z języka polskiego.

obowiązek spłaty studiów, #!$%@? bez płacenia

Wydaje mi się, że wyczerpuje to znamiona przestępstwa definiowanego jako kradzież.

Nie pcham się gdzie mnie nie chcą.

Ale darmowe studia przyjmę.

Odpowiedz sobie kto na tym straci.


Oczywiście, że ja. Obecnie z moich pieniędzy funduje się ludziom studia którzy jadą sobie za granicę, kupuje się sprzęt do którego nie mam dostępuj,
@Kevin_Spacey: Kto tych lekarzy nauczy? Brakuje kadr.
Gdzie będę mieli zajęcia? Infrastruktura na studiach już ledwo zipie, a nowej infrastruktury nie widac i nie slychac.
Skąd weźmiesz pieniądze na kształcenie podyplomowe?

Łatwo się tak krzyczy, trudniej się wykonuje.

Jeszcze raz powtórzę, nikt ze wschodu nie przyjedzie, bo jest to dla nich nieatrakcyjne. Czego nie rozumiesz w tym zdaniu?
@Kevin_Spacey: to absolutnie nie jest żadne rozwiązanie, bo to, że lekarz pracuje w czterech miejscach stwarza pozory tego, że lekarzy nie brakuje. Poczytaj sobie co Radziwiłł ostatnio wygadywał na temat lekarzy którzy chcieli zrezygnować z dodatkowych miejsc pracy.

- Chcę bardzo mocno przy tej okazji powiedzieć, że wezwania do de facto redukcji pracy w stosunku do pracowników służby zdrowia, zwłaszcza lekarzy, uważam za skandaliczne i haniebne. Odbieram zapowiedzi, że lekarze będą