Wpis z mikrobloga

Na niektórych to szkoda słów.
Pracuję w lombardzie. Stały klient, taki dalszy sąsiad którego i tak widuję prawie codziennie dał mi pod zastaw TV 40" z samsunga LED. Starszy model ale i tak jakieś 500zł warty. Prawie kończyłem zmianę, więc zapytałem tylko czy sprawny i dałem mu 150 zł (tyle chciał). Minął termin. Podłączam - o #!$%@?.. Niech go szlag. TV jakby odwraca kolory. No to 150 w plecy. Jednak łatwo się nie poddaję i dzwonię do serwisu - koleś mówi, że to popularna rzecz i w najgorszym wypadku 120zł jakiś sterownik. No to już światełko w tunelu jest. Zawiozłem do naprawy - koleś dzwoni po kilku godzinach i mówi, że tylko jakiś DIN czy cholera wie co się odczepiło czy coś i TV gotowy do odbioru a koszt to 30zł.
Dzisiaj spotkałem go i mówi, że mu przepadł ten TV ale nie miał kasy żeby odebrać. Mówię mu, że spoko, nie ma problemu. Wiem, że był zepsuty ale naprawa 30zł i już poszedł za 450. Koleś na mnie z mordą, że go oszukałem i powinienem mu dopłacić 100 :D
#perelkilombardu #logikaniebieskichpaskow
  • 71
@L3gion: po prostu odpowiadałem na to pytanie już kilka razy. Za każdym razem jak opiszę coś z lombardu to jest porównanie do chwilówek. @vargowy ci to dobrze wytłumaczył. Nie wspominając już o kosztach, bo chwilówki raczej nie są 20%. A już na pewno nigdy nie słyszałem historii, że ktoś oddał coś do lombardu a oni mu zabrali np mieszkanie.
@L3gion jeśli sprzed jest wart powiedzmy 100zl używany, to dajemy max 60zl w zależności w jakim stanie. Jeśli coś widać że jest w kiepskim stanie to nawet 20-30zl
@ryceszzz: Przypomniała mi się sytuacja jak 8-9 lat temu szukałem na Allegro używanego PlayStation 3 jeszcze w wersji FAT. Normalnie sprawne modele chodziły wtedy po 1500 zł, a ja nie mogłem sobie pozwolić aż na taką rozrzutność. Jednak dopiero co skończyłem grać w Metal Gear Solid 3 i czułem straszny niedosyt. Po prostu chciałem zagrać w MGS4. No i tak przeglądałem sobie wszystkie możliwe oferty na Allegro w nadziei że znajdę
Niektóre rzeczy da się łatwo ogarnąć ale do niektórych ni #!$%@? nie wejdziesz a objawy się pokazują po jakimś czasie i jesteś na minus.


@ryceszzz: Jakiś czas temu (tak ze 3 lata będą) typki przybiegły (to istotne) do mnie z telewizorem. Jeszcze ciepłym. Podłączyłam go, działał. Elegancko. Kasę dostali i tyle ich widziałam. W dniu wystawiania podłączam, a on piszczy i obraz śnieży jak porąbany. No trudno, moja strata. Ale pewnego
@ryceszzz: Ostatnio miałam jakiegoś HTC (chyba 620), więc już nie taki tani... Wyłączał się w trakcie użytkowania, po różnym czasie. Zarobiłam na nim 19zł sprzedając jako wadliwy xD
@jANUSbiznesu: to tato mi kiedys kupil PS3 tez FAT za 700, w czasach kiedy chodziło po 100pln,z grami itd. Po miesiacu sie popsula - RROD, RLOD czy cos. Znajomy naprawil za free i sprzedalismy ja za 900pln jeszcze :D
@ryceszzz: bardzo dobrze, #!$%@?ć Januszy prądem. Szacunek za stalowe nerwy, lombard to ciężka branża. Jakbyś opisywał jeszcze jakieś historie z pracy to wołaj, lubię czytać o różnych zawodach. Lombard jest dość specyficznym miejscem, fajnie jakbyś opisał postępowanie gdy podejrzewasz że dany sprzęt jest z lewego źródła tj. kradziony itd., jakieś patusy przychodzą?