Wpis z mikrobloga

Znajomy ma problem z synem, który prawdopodobnie wdał się w #narkotykizawszespoko generalnie z racji, iż syn ma 15 lat, to potrzebuje mieć nad nim pełną kontrolę, w szczególności nad jego telefonem.
Co można zrobić, żeby telefon na bieżąco wyświetlał lokalizację, nagrywał rozmowy, publikował SMSy. Czy są specjalne aplikacje do tego #android
Oczywiście coś takiego musiałby być całkowicie ukryte gdzieś w telefonie, bo syn nie jest głupi i może się szybko połapać.

Wiem, że kiedyś Orange oferowało coś takiego, jak gdzie jest moje dziecko. Jakie są jeszcze inne możliwości?
#aplikacje #telefony
  • 144
@bvxtg
Zawsze mam beke z ludzi, którzy własnym chłopskim rozumem próbują walczyć z nauką (bo żeby coś wiedzieć o narkotykach trzeba być na odwyku xD co nie?), nie jesteś wyjątkiem xD.
@vshila Jeżeli można widzieć to skąd takie przeczucie ? No bo FB jeszcze mogę zrozumieć - odczytane wiadomości których się nie czytało albo, że jesteś dostępna chociaż masz wyłączony telefon ale SMS ?
@Flypho: Niepotrzebnie aż tak się wzburzasz, chłop jako doświadczony użyszkodnik mówi co i jak bo zna temat od drugiej strony, i nikogo nie zachęca, wręcz przeciwnie. Nie wypowiada się pozytywnie na temat tego co robi/robił. To coś jakby Ci złodziej opowiadał o tym że dobrze mieć dany rodzaj zabezpieczenia. Dziwnie się rozmawia z osobą gdy wiesz że jest przykładowym złodziejem, ale wiedza o przykładowych zabezpieczeniach jak najbardziej jest cenna.

Swoją drogą
@Kreation: nie wiem czy masz świadomość

Art. 267 Kodeksu Karnego

§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

§