Wpis z mikrobloga

Pierwsze 13 sztuk amunicji 6,5x55 własnej roboty.

Proch RS62 (39,50 grain)
Spłonki Ginex duże karabinowe
Łuski Sellier&Bellot
Pociski PPU .264 139 grain (następnym razem muszę kupić jakieś bardziej markowe bo tutaj przekrój długości pocisków był od 31,43-31,73, najwięcej było 31,67 i właśnie takie wybrałem na pierwszą elaboracje)

COL 76,18mm większość nawet się udało tak zrobić minimalne odchyłki od 76,17-76,20mm)

Na każdej sztuce udało się zaryglować zamek, bez żadnego problemu.

Pozostaje tylko znaleźć chwilę czasu i je przetestować na strzelnicy.

Zdecydowałem się na samodzielną elaboracje amunicji, ponieważ chcę, żeby mój 123 letni Szwedzki Mauser jak najdłużej ze mną pożył.

Zdjęcie Mausera w komentarzu.

#bronpalna #elaboracja #amunicja #bron
kura998 - Pierwsze 13 sztuk amunicji 6,5x55 własnej roboty. 

Proch RS62 (39,50 grain...

źródło: temp_file2866691458418012224

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Waffenek: Zastanawiałem sie o co chodzi z tym dobiciem 7, to tak mi gpt powiedział

Termin "dobicie 7" w kontekście karabinu Mauser odnosi się do dodatkowej funkcji, która pozwala na zwiększenie pojemności magazynka. Karabiny Mauser, w zależności od modelu i konstrukcji, miały zwykle magazynki o pojemności pięciu nabojów. Procedura "dobicia 7" polega na dodaniu dwóch dodatkowych nabojów do magazynka, zazwyczaj poprzez ładowanie ich na wierzch już załadowanego magazynka, a następnie zaciągnięcie
  • Odpowiedz
RS62 (39,50 grain)

chcę, żeby mój 123 letni Szwedzki Mauser jak najdłużej ze mną pożył.


@kura998: anemiczne trochę te kulki no ale rozumiem intencje
  • Odpowiedz
@Hatsune_Kitku: Jak jesteś zapalonym zawodnikiem strzelania długodystansowego lub dynamicznego i potrzebujesz setki sztuk amunicji tygodniowo o konkretnych parametrach. W innym wypadku się nie opyla.
  • Odpowiedz
Jak jesteś zapalonym zawodnikiem strzelania długodystansowego lub dynamicznego i potrzebujesz setki sztuk amunicji tygodniowo


@Hatsune_Kitku: @Marvado: albo potrzebujesz paczkę amunicji do jakiegoś archaicznego egzotyka do którego amunicji nie da się już kupić w ogóle albo kosztuje 10-15zł za szt.

Albo jeśli ktoś to lubi i to po prostu przyjemne i odprężające zajęcie na dłuuugie zimowe wieczory.
siepan - >Jak jesteś zapalonym zawodnikiem strzelania długodystansowego lub dynamiczn...

źródło: ste

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@siepan w moim przypadku nabój kosztowo wychodzi:

Pocisk: 1,30zl
Łuska: 1,00zl
Spłonka 0,44zl
Proch: 1,30zl

Razem: 4,04zl sztuka
Najtańsza sklepowa amunicja to S&B po jakieś 4,90zl

Ale mi tu głównie chodzi o to, żeby była troszkę słabsza ta amunicja. No i fakt, jest to odprężające.

Przy okazji mam też matryce do robienia .308, 9x19 i .38 specjal.
  • Odpowiedz