Wpis z mikrobloga

Jebiąc 8 godzin dziennie zarobisz te 1600-1800 zł miesięcznie
Jak będziesz tyrał po 10 h to zarobisz 2000.

Ile możesz realnie odłożyć miesięcznie? 400 stówki? Pod warunkiem, że zdrowie domaga, nie masz samochodów, telefonu, kina, nigdzie nigdy nie pojedziesz i generalnie normalnego życia.

Mieszkanie-koszt- 300.000 zł. 62,5 roku spłacania xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jak można przed 30-stką mieć własny samochód i mieszkanie, jak nie dostało się kapitału na start- pieniążków od dziadziusia, pomocy od wujka, o kasie od starych nie mówię...

Jak #!$%@? można miec prawie 30 lat i nowy samochód i mieszkanie, zawsze najnowszy telefon, ciuchy, podróże.
SKĄD #!$%@?. Z PRACY?

Pracy o której najwięcej do powiedzenia mają osoby które dostały najwięcej i dziwnym trafem ci też nagłośniej krytykują.

#zalesie #gorzkiezale #takaprawda
  • 280
@ergiepepanc ja to wiem. Do czego pije, to to, że w PL najzwyczajniej w świecie, z ekonomicznego punktu widzenia, po prostu nie opłaca się pracować jak masz opcję za granicą. A jak nie masz, to priorytetem powinno być zdobycie tej opcji. Tylko wiele osób tutaj pracuje w IT, które nie ma jak porównać do jakiejkolwiek innej branży i kompletnie nie kumaja istoty problemu.
@Yaggar: Tak żeby uściślić szczegóły: nie 3 miesiące nocek, a 2 - co 8 tygodni jest rotacja dniówki-nocki. A 3,2k na rękę z pełnego etatu to albo jako team leader (czyli taki swego rodzaju kierownik niższego stopnia), albo z bonusem świątecznym, który trwa od października do Bożego Narodzenia.
@Krakus_Ancymonek: w życiu trzeba sobie powybierać. Ja jako student po roku pracy na pół etatu kupiłem sobie auto, zamontowałem LPG. Za własną kasę. Mam 22 lata i zbieram kasę ale nie widzi mi się brać pożyczki na kilkadziesiąt lat na dom żeby pokazać ludziom jaki to ja nie jestem #!$%@? dobry i będę miał mieszkanie. A po drugie zależy też gdzie mieszkasz. W mniejszym mieście M4 kupisz za 140 k zł
@Krakus_Ancymonek trochę taki ból dupy człowieka ktory nie ma na siebie pomysłu. Nie każdy, który sie "dorobił" dostał pieniądze na startod taty. Niektórzy osiągają sukces swoją ciężką pracą i determinacją. Serio.
@DeafSilence: @kicjow: @qwerty69: @mat888: @Khaine: @Krakus_Ancymonek:

z tych waszych postów bije tak ogromna frustracja, że nie można przejść obojętnie... szukacie tylko wymówek, jesteście malkontentami, potrafiącymi tylko narzekać, macie za złe całemu światu że słabo zarabiacie, winy upatrujecie wszędzie dookoła tylko nie w was. Pewnie gówno sobie z tego zrobicie bo powiecie oo kolejny przyszedł i się mądrzy ale mimo to zachęcam chociaż do ODROBINY REFLEKSJI, dlaczego
@An_Easy_Lover: podsuwanie pod nos gołych faktów jest frustracją? xD nie neguję tego jeśli ktoś jest po dobrych studiach i coś już umie to i stawkę na start będzie miał niezłą; pisałem o tym, że przyjdzie taki jeden z drugim i #!$%@?ą, że bez wiedzy i umiejętności dostaniesz BEZ PROBLEMU 3k na rękę, wystarczy dobrze poszukać xD
nie ma ani odrobiny frustracji? Polecam się trochę wstrzymać z takimi wulgarnymi i obraźliwymi komentarzami na przyszłość i nie równać wszystkich jedną miarą. Uważam, że jeśli ktoś awansował, rozwija się w pracy, zarabia więcej to chyba ma jakieś podstawy żeby mówić, że jeśli się chce to można? Bo jeśli nie to kto to powinien mówić? Ten co dalej tarza się w gównie? W tym momencie pachnie mi to hipokryzją, bo uważasz że
@1992: No pewka, wystarczy chcieć przecież cnie xD

Dzień dobry, poproszę robotę za 10k netto.
Ooo widzę, że pan chce - proszę.

Przecież to dokładnie tak działa, boże jakie to proste xD W ogóle przecież nie ma mechanizmu wykluczenia, gdzie bogatsi wzajemnie liżą się po dupciach i dopuszczają do siebie tylko ludzi z podobnego środowiska, więc jak ktoś jest "z plebsu" to ma generalnie praktycznie żadne szanse na jakieś wyższe stanowisko
w Lidlu bez problemu od razu właściwie dostajesz 2,5k


@An_Easy_Lover: wałkowane 10 razy a ten dalej swoje XDD nie masz, 2.5k to masz brutto czyli jakieś 1.8k do ręki

Nie wiem w którym miejscu podsuwałeś te "gołe fakty pod nos"


Widocznie trzeba Ci palcem wskazać bo sierotka nie umie znaleźć.

mediana zarobków pracowników szeregowych w Polsce? 2.6k BRUTTO w 2016

zarobki Polaków w stosunku do 2012 wzrosły o jakieś 14%


aha
@Yaggar: Znam firmę w której magazynierzy zarabiają vzaaem nawet 4,5K netto, dostają jakiś % prowizji. Ale w tej firmie właściciel ma #!$%@? i jest może kilka razy w roku, więc się dzieją niezłe jaja.

Co do tematu to jak kogoś interesuje np. programowanie i ma do tego predyspozycje to dość szybko dojdzie do szybkich zatobków, natomiast jak pracuje w branży gdzie 2-3K to max to już nie jest tak różowo. A