Wpis z mikrobloga

Jebiąc 8 godzin dziennie zarobisz te 1600-1800 zł miesięcznie
Jak będziesz tyrał po 10 h to zarobisz 2000.

Ile możesz realnie odłożyć miesięcznie? 400 stówki? Pod warunkiem, że zdrowie domaga, nie masz samochodów, telefonu, kina, nigdzie nigdy nie pojedziesz i generalnie normalnego życia.

Mieszkanie-koszt- 300.000 zł. 62,5 roku spłacania xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jak można przed 30-stką mieć własny samochód i mieszkanie, jak nie dostało się kapitału na start- pieniążków od dziadziusia, pomocy od wujka, o kasie od starych nie mówię...

Jak #!$%@? można miec prawie 30 lat i nowy samochód i mieszkanie, zawsze najnowszy telefon, ciuchy, podróże.
SKĄD #!$%@?. Z PRACY?

Pracy o której najwięcej do powiedzenia mają osoby które dostały najwięcej i dziwnym trafem ci też nagłośniej krytykują.

#zalesie #gorzkiezale #takaprawda
  • 280
@Krakus_Ancymonek: Mam dobrą pracę na początek życia w większym mieście - prawie 3k netto, wynajmuje mieszkanie kosztujące mnie obecnie 1600 zł, mam do utrzymania samochod (VW Polo III lift 1.7 SDI, więc koszty marginalne, od pol roku tylko i aż paliwo), nie wydaje kasy na głupoty, i bez pomocy rodziców nie dałbym rady (ostatnio zabrakło mi 100 zl do OC, spodziewałem się, ze będzie 300 zl...) Nie wiem jak ktoś w
Ale brak narzędzi może uniemożliwić ci naukę nawet z taką prędkością.


@Krakus_Ancymonek: Ale kto teraz w Polsce nie ma nawet najprostszego lapa? To jest narzędzie dzisiaj do nauczenia się programowania i angielskiego i jedziesz dalej. Idziesz na juniora przez rok zarabiasz 2-2,5k, potem co roku awansujesz o 1-2k, po 8-10 latach w każdym większym mieście powinieneś mieć nie mniej niż 10k netto.
@Yaggar: > Ja najwięcej na magazynie dostałem 2,5k na rękę

To pewnie zależy od miejsca - magazynier w centrum dystrybucyjnym w biedronce dostaje 2700-3000 na rękę.
(Kraków)

Nie rozumiem narzekań opa, wystarczy mieć jakąś pasję i na niej oprzeć człon kariery a potem bazując na doświadczeniu można szukać czegoś innego. Ja założyłem sobie kilka lat temu że jeśli będę zmieniał pracę to tylko na lepiej płatną, dzięki tej zasadzie każda kolejna
Płaca minimalna powinna zapewnić mieszkanie + jedzenie bez stresu. Dla mnie tym to jest. I Własnie to można dostac za pensję minimalną w Niemczech, Norwegii czy Austrii. W Polsce za 1600zł dostaniesz co najwyżej minikawalerkę i żyjesz od piewszego do pierwszego.


@Yaggar: No to przecież zapewnia jedzenie i mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Grunt to mieć pasje i robić wszystko w tym kierunku aby w poniedziałek do pracy szło się z ochotą a nie za karę (ʘʘ)


@brzoza0989: mam pasję jeździć śmierciarką i co teraz? Jak słucham tego #!$%@? ludzi z IT, to aż mnie skręca.