Wpis z mikrobloga

Jebiąc 8 godzin dziennie zarobisz te 1600-1800 zł miesięcznie
Jak będziesz tyrał po 10 h to zarobisz 2000.

Ile możesz realnie odłożyć miesięcznie? 400 stówki? Pod warunkiem, że zdrowie domaga, nie masz samochodów, telefonu, kina, nigdzie nigdy nie pojedziesz i generalnie normalnego życia.

Mieszkanie-koszt- 300.000 zł. 62,5 roku spłacania xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jak można przed 30-stką mieć własny samochód i mieszkanie, jak nie dostało się kapitału na start- pieniążków od dziadziusia, pomocy od wujka, o kasie od starych nie mówię...

Jak #!$%@? można miec prawie 30 lat i nowy samochód i mieszkanie, zawsze najnowszy telefon, ciuchy, podróże.
SKĄD #!$%@?. Z PRACY?

Pracy o której najwięcej do powiedzenia mają osoby które dostały najwięcej i dziwnym trafem ci też nagłośniej krytykują.

#zalesie #gorzkiezale #takaprawda
  • 280
@Yaggar:

to też są branżę, do których przejśc po 30stce, 40stce jest mega ciężko


Skąd wiesz? Bo tak ci się wydaje?

i dobe znajomości ustawią Cię na starcie


Przyjechaliśmy z innych miast na studia, nie ma mowy o "znajomościach"

na miesiąc prawnikiem, a różowa finansistką


dlatego studiujesz 2-5 lat, żeby się tego nauczyć, w miesiąc to możesz sobie hobbystycznie poczytać o dziedzinie
@Yaggar: 10K to wydaje się dla mnie kasa na ten moment bez super specjalizacji nie do osiągnięcia. Ale za to co jak co prace za 3 kafle da się znaleźć bez żadnego problemu. Teraz koło mnie szukają typa do magazynu z hydraulicznymi rzeczami. Na początek na próbę słabo - 13 ziko na godzinę. Po próbnym 3,2 k
@Turocki: Nie wystarczy się "czegoś" wyuczyć, trzeba jeszcze trafić w to "coś", co przynosi pieniądze. Taki programistaz kilkuletnim doświadczeniem owszem, nie będzie klepał biedy. Ale weźmy np. kogoś, kto ma żyłkę do komputerów, lecz nie do programowania. W serwisie komputerowym, na helpdesku czy jako firmowy informatyk dobije do max. 2,5k. Nie wspominając o zawodach spoza branży IT.


@kw401: Ot to to właśnie. Znam gości którzy byli genialni z elektroniki. Ja
@frogfoot: A co jeśli po prostu to lubię? Mam zostać kierowcą śmieciarki, bo ktoś tak ma i mu się podoba? Nie chodzi o ambicje, chodzi o to, co Ci sprawia przyjemność. Jednemu do szczęścia potrzebna jest ambona, innemu szukanie ropy, a ktoś inny marzył o własnym warzywniaku. Nie ma chyba co się obrażać na podstawie zawodów.
I nie płaczę na swoją pracę - znam plusy i minusy i jest dla mnie
A kiście się w tym szambie. Zrzucajcie na #!$%@? start, na drogie kursy, na to ze nauczyciel nie włożył do głowy (sam się #!$%@? ucz). Skoro tyle radości daje wam narzekanie na lepiej zarabiających i ignorowanie rad typu "wejdź na udemy" czy "poszukaj pracy, nawet zagranicą".
Mam dla was jedno zdanie: Sami to szambo tworzycie. :(
@Yaggar: Po części piszę z własnego doświadczenia. Sam poszedłem do technikum informatycznego, a później z braku innego pomysłu także na studia w tym kierunku, bo po prostu lubię komputery - w sensie grzebanie w sprzęcie, systemie i tego typu rzeczy. Z przedmiotami zawodowymi nie miałem problemów, jeśli dostawałem gorsze oceny, to za pierdoły typu nieuzupełniony zeszyt. Do programowania też jakieś tam predyspozycje mam - myślenie algorytmiczne czy zrozumienie obiektowości nie sprawiało
Poza tym do wszystkiego trzeba mieć predyspozycje.


@kw401: dokładnie. Mam kumpla, który 3 czy 4 razy próbował nauczyć się programować. No nie idzie. A w jakimś serwisie jak wspomniałeś, kasa średnia.
(nadal większa niż wspomniane 1800)
@Yaggar: zapraszam do mniejszych miejscowości kolo Krakowa w takim razie ( ͡° ͜ʖ ͡°) możliwe ze praca tez co 2-ga sobota wiec troszkę więcej dni No ale to 16 godzin różnicy względem full etatu
@Krakus_Ancymonek:
1 praca - kasjer sprzedawca w spożywczaku
2 praca - handlowiec w iSpot (popierałem swoja kandydaturę poprzednią pracą w której mialem stały kontakt z klientem + pieniędzmi oraz to, że zawsze lubowałem się w technologiach.
3 praca - podczas pracy w iSpot, zacząłem uczyć się programowania od zera na platformę iOS aż pewnego pięknego dnia jeden ze stałych klientów zaproponował mi staż jako programista, który momentalnie przerodził się w stanowisko