Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzies fajne opisana praca o umowe/zlecenie/dzielo/b2b. Co sie oplaca, co wymaga wiecej papierkowej roboty itp

Bo dostalem opcje pracy z korpo za 30zł/h na 3 miesiace zlecenie, potem UoP, i opcje pracy zdalnej z innej firmy za 40zł/h (tu raczej umowa zlecenie/dzielo). I korpo lepiej wyglada bo sporo benefitów, ale nie wiem w sumie co myśleć, do jutra decyzje musze podjąć.

#programowanie #informatyka #pytanie #prawo #pracait #praca #pracazdalna #korposwiat
  • 6
@inteli z UoPwarto rezygnować dopiero w okolicach 10k, bo inaczek te parę zł która zaoszczędzisz na b2b pójdą na niepłatny urlop/ L4/brakujące benefity itp.

W teorii już chyba od 6k się opłaca ale warto sie zastanowić, czy nie tracisz za dużo w zamian za kilka groszy więcej w wypłacie.
kilka groszy więcej w wypłacie


@wkrk: Przy 4k netto koszt pracodawcy to 6800zł

I teraz policzmy sobie:
6800 - zus, podatek etc
to jakieś 4600

Dodaj do tego odpisy od dochodowego i vat - miesięcznie wyjdzie lekko koło tysiaka.
czyli zostaje w kieszeni 5600

1600zł więcej - to prawie 50% więcej. Nadal będziesz opowiadał o kilku groszach? Poza tym - come on. W cywilizowanym świecie na b2b masz dokładnie takie same
@StrucelRTFSC

polskie firmy


cywilizowany świat

Wybierz jedno. Oczywiście, są firmy (i startupy, i korpo) które dadzą benefity i uop i b2b, ale wiele korpo zatrudnia przez pośrednika na b2b i tnie wszystko: benefity, premie, imprezy itp.
Zresztą jak już pisałem, fajnie że wpada więcej kasy, ale czasem złamie się rękę, czasem syn zachoruje, czasem to, czasem tamto.

Ja na pewno nie brałbym b2b jako pierwszej umowy, może jak już trochę się popracuje
@StrucelRTFSC spoko, ja też miałem okazję :) Nie zmienia to faktu, że czasem jest inaczej, dlatego warto zapytać o to podczas rekrutacji, a nie brać na ślepo b2b.
@inteli: @wkrk: @StrucelRTFSC: dlatego każdy - także autor pytania - powinien sam dokonać kalkulacji na podstawie osobistego rachunku. Ja dzieło i zlecenie polecam na początek pracy np. na studiach, pracę w niepełnym wymiarze czasowym - nie ma żadnych formalności, maksymalizacja netto/brutto, ubezpieczenie ma się i tak od rodziców, a na stabilności wtedy raczej mało komu zależy. Natomiast wybór UoP / B2B zależy od rachunku ekonomicznego i na ile ktoś