Wpis z mikrobloga

Mirki, wymyśliłem SUPER pomysł na biznes. Powiedzcie mi co o tym myślicie.
Zamierzam kupić działkę niebudowlaną 30 arów. Co będę na tej działce robił? Otóż zrobię wielki kompostownik. Będę zwoził cały kompost od siebie i od każdej osoby i firmy (głównie ogrodnicze bo mają ogromne ilości odpadów do utylizacji), która uiści opłatę. A więc zarabiamy na 1. opłatach, 2. na ziemi kompostowej, która jest w #!$%@? dobra i droga, 3. komposty wytwarzają duże ilości ciepła. Pewnie zapytacie mnie "no i co z tego?". Już śpieszę z odpowiedzią. Ciepło uzyskane z kompostu będę przerabiał na energię elektryczną, która będzie zasilała koparki #bitcoin. Także pieniądze z min. 3 źródeł. Brzmi nieźle nie? Ale to nie koniec..

Za zarobione pieniądze kupię sobie jakąś małą wysepkę i założę tam własne państwo, ustanowię własną konstytucję, flagę itd. Walutą wiadomo co będzie. W konstytucji będą zapisane różne autorskie prawa takie jak np. zakaz bycia grubym. Bycie grubym będzie surowo karane. Takie osoby będą trafiały do czegoś w rodzaju obozów pracy. Praca będzie polegać na jeżdżeniu na rowerkach stacjonarnych z dynamo, które jak już się domyślacie będzie generowało prąd do kopania #kryptowaluty. Długość kary nie będzie ustalana z góry, będzie to zależało kiedy osoba schudnie i będzie mogła zacząć nowe życie. Przewiduję również zsyłkę grubych ludzi z innych państw. Przyjmować będę również wolontariuszy, którzy będą chcieli dobrowolnie wyzbyć się grzechu otyłości.

Co myślicie o takim pomyśle? Wypali to? Ja myślę, że tak. Ale jestem podjarany, właśnie szukam tanich działek. Aha, hawajska też będzie zdelegalizowana.
#biznes #pytanie
  • 42
Ciepło uzyskane z kompostu będę przerabiał na energię elektryczną, która będzie zasilała koparki #bitcoin.


@kiboq: Zainteresowała mnie ta część. Będziesz używał silnika Stirlinga czy masz jakąś inną metodę konwersji energii cieplnej w elektryczną? No chyba, że zamiast kompostowni zbudujesz biogazownię, miałoby to raczej większy sens energetyczny.
Będziesz używał silnika Stirlinga czy masz jakąś inną metodę konwersji energii cieplnej w elektryczną?


@indianskibiegacz: Myślałem bardziej o ogniwach peltiera, ale nie wiem czy sprawdzi się to na taką skalę. Będę się kontaktował z kumplem, który piszę doktorat właśnie na ten temat.