Wpis z mikrobloga

  • 1447
Dostałam czekoladę od pacjentki, bo poswiecilam nieco czasu na domyślenie się nazwy suplementu diety, który polecił jej lekarz przez telefon przez co źle zapisała go na kartce. W końcu jednak doszłam o co chodzi.
Kobieta stwierdziła, że w innej aptece by ją odesłali z kwitkiem i nie glowiliby się nad poprawną nazwą produktu.
W końcu po raz pierwszy poczułam się doceniona w robocie i tak miło mi się zrobiło na serduszku :3
Miłego dnia :)
#dziendobry
Kaplanka - Dostałam czekoladę od pacjentki, bo poswiecilam nieco czasu na domyślenie ...

źródło: comment_ks9blT68OuJL89PjqUC600U7qyjMS5AE.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CigarettesAfterSex: Coś tu ściemniasz. Dzisiaj piszesz:

Też kiedyś będę farmaceutką.

Tak, z przyjemnością oleję kilka lat edukacji i stracę uprawnienia dla jakiegoś ćpuna z wykopu! Zapraszam :)

Nie jestem ambitna, miałam świadomość jaki kierunek wybieram i nie wymarzyłam sobie zbawiania świata. Rodzice zajmują się handlem, ja też w zasadzie dorabiałam do studiów w handlu, mam pełną świadomość tego co będę robić:) Fakt, bardzo mi się spodobały laborki i myślałam ewentualnie o jakichś
  • Odpowiedz
@Kaplanka jak to jest,że jedne leki są otc,inne suplementy,a jeszcze inne na receptę.Jakie przepisy określa co jest czym i dlaczego?Dzięki za pomoc.
Pamiętaj,że warto pomagac(ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kaplanka @Kaplanka szanuje Panie farmaceutki motzno ! ()
Zawsze trafnie mi podpowiedzą w suplementacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak z ciekawości jak to jest z receptami, są tylko dla was czy apteka musi sie z nich jakoś rozliczać?
  • Odpowiedz
@Kaplanka Wiedziałem, że wszyscy po farmacjach i medycynie to jakies szemrane typki. Ale Cię różowe będą bolcować w sztumie za przyjęcie łapówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Gostas: w razie kontroli apteka musi dysponować wszystkimi receptami, poza tym na leki refundowane co dwa tygodnie wysyła się specjalne zestawienie do NFZ. Wszystkie recepty musza być w aptece bo w razie kontroli może być słabo, a te zdarzają się dosyć często. @vegetassj1: jest specjalny wykaz leków na receptę, teraz wszystko jest wgrane w kompa ale farmaceuci i tak wiedza na pamięć, a Ty możesz sobie sprawdzić w
  • Odpowiedz
@vegetassj1: Że tak wtrące: mamy leki i suplementy. Wszystkie leki to przebadane substancje czynne (naturalne lub syntetyczne, głównie te drugie :) ), które mają zastępować i uzupełniać braki w Twoim organiźmie wywołane zmianami chorobowymi lub im zapobiegać. Wszystkie leki są dokładnie przebadane, przechodzą 5 lat badań klinicznych (w tym też na ludziach zdrowych i chorych), toksykologicznych, trwałości i innych i przez cały czas są kontrolowane przez róźne organy i instytucje
  • Odpowiedz