Wpis z mikrobloga

Całkowity zakaz palenia na ulicach, a dla palaczy - wydzielone strefy trucia. To rzeczywistość w #tokio. Jak dla mnie cudo <3 Chętnie przywitałbym takie rozwiązanie w polskich miastach. A Wy co na ten temat myślicie?

(Tokio to w ogóle dość dziwne miejsce, spełniony sen szalonego społecznika - pisałem o tym tutaj, jakby kogoś ciekawiło takie ujęcie tematu)

#japonia #ciekawostki #papierosy #zdrowie
ff_91 - Całkowity zakaz palenia na ulicach, a dla palaczy - wydzielone strefy trucia....

źródło: comment_YQ1yq21z9tJ7u6U0jeWZe4OjejBCoR2L.jpg

Pobierz
  • 42
@ff_91 Singapur też ma dość restrykcyjne prawo odnośnie palenia. Niestety działania antynikotynowe idą trochę w złym kierunku. W zeszłym roku zakazali całkowicie palenia sziszy (była bardzo popularna w arabskiej dzielnicy) oraz wwożenia i sprzedawania tabaki. O ile nie palę papierosów o tyle z sziszy i tabaki chętnie bym korzystał.
Tokio jest właśnie niezwykle czystym miastem, dzięki zastosowaniu różnych ciekawych rozwiązań.

Świeżość powietrza w mieście to nie tylko brak spalin


@ff_91: Przecież po tym mieście w #!$%@? samochodów jeździ, coprawda komunikacja miejska pociąg/metro załatwia większość ale i tak zostaje naprawdę sporo pojazdów.

W tej chwili w Tokio powietrze jest 3x bardziej zanieczyszczone niż w Poznaniu http://aqicn.org/map/tokyo/pl/#@g/35.0226/138.4772/8z a Polska to jest na szarym końcu Europy jeżeli o to chodzi ;)

Chętnie przywitałbym
powinno się brać według mnie okres przyjemniej roku


@Aedem: no to czekam na porównanie Poznań <> Tokio a nie jakieś linki z dupy. Co ma mi niby powiedzieć statystyka dla całego kraju?
w tym co podrzuciłem są wyniki live i różnica była trzykrotna,
@Morf równie dobrze możemy wziąć pod uwagę chwalebny dzień w Rybniku kiedy zanieczyszczenie powietrza było kilka razy większe od tego w Chinach i pisać, że Polska jest bardziej zanieczyszczona lol
Ja tam porównałem kraje ¯_(ツ)_/¯ nie ma pewnie statystyk, które porównują te 2 miasta. Statystyka dla całego kraju pokazuje jakiej jakości powietrza powinieneś się spodziewać w danym kraju więc jest jak najbardziej ok
@Morf: dużo samochodów w Tokio? No, jak na miasto tej wielkości, to nie tak znowu dużo. A przyjrzałeś się dokładniej jakie to są samochody?
@ff_91: bylem w Japonii i jestem zakochany w tym kraju. Wszystko jest tak jak ma byc zgodnie z przepisani. Jechalismy autokarem z wycieczka i chcielismy, zeby kierowca nas wysadzil w innym miejscu niz mielismy wysiadac. Nie mogl tego ogarnac, ze jak to w innym miejscu. Droga wycieczki prowadzi tak i on tam jedzie, a nie jakies inne drogi. LOVE JAPAN!!!!1111