Wpis z mikrobloga

Klauzula sumienia w aptekach w praktyce: pani przede mną chciała się dowiedzieć ile kosztują pigułki, pani farmaceutka poinformowała ją, że zmienił się właściciel, ceny są bardzo niekorzystne i proponuje iść do innej apteki, 300zł za opakowanie zamiast 23. Pomyślałam, żeby zapytać, ile kosztują gumki, ale potem przyszło mi do głowy, że jak właściciel taki prorodzinny i czeka na miejsce honorowe u bozi to pewnie jak nikt nie patrzy przekłuwa opakowania.
Apteka przy Lidlu na Obornickiej 68.
Jako, że mamy wolny rynek to i pani przede mną i ja poszłyśmy po zakupy w inne miejsce.
#wroclaw #4konserwy #neuropa
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luzny_lori: to po co w ogóle komentujesz?
@lastro: nic mi nie dolegało, ale po przeczytaniu komentarza @MartinoBlankuleto czuję, że muszę do onkologa
@Pisieu: ja też, bardzo mądre farmaceutki tam pracują
@MartinoBlankuleto: gdybyś wiedział trochę więcej o świecie zamiast powtarzać głupoty to wiedziałbyś, że sterylizacja (w tym wazektomia) jest w Polsce nielegalna jeśli nie jest podyktowana przesłankami medycznymi. Co do rachunku ekonomicznego gdybyś kiedykolwiek
  • Odpowiedz
@krave W piątek byłem na pępkowym u kogoś, kto myślał tak jak Ty co do skuteczności hormonów. Natomiast ich skuteczność w wywoływaniu zakrzepicy rzeczywiście już nie budzi moich obiekcji. Co do salpingektomii, to bilet to Niemiec nie jest znowu taki drogi. ps o moją dziewczynę się nie martw, ja już kilka lat po ślubie (lvl 31)
  • Odpowiedz
Jak to jest, że "apteka jest prawnie zobowiązana spełniać potrzeby klientów", a w połowie aptek we Wrocławiu nie chcą sprzedawać strzykawek czy igieł, bo właściciel nie zamawia?


@Plecakofil: W Prawie Farmaceutycznym apteka opisana jest jako placówka ochrony zdrowia zobowiązana do zaopatrywania okolicznej ludności w leki, a zapis o "uporczywym niezapewnianiu dostępu" dotyczy leków wydawanych z przepisu lekarskiego, jak w powyższym przypadku.
Nie obejmuje to, z oczywistych względów, produktów, które
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada: nie, obiektywnie jestem w stanie stwierdzić, że nie wyglądam na narkomana i nigdy nie miałem sytuacji by ktoś odmówił mi sprzedaży, dopiero jak przyjechałem do Wroclawia to pierwszy raz w życiu trafiła mi się taka sytuacja. I to dwie apteki w odleglości ok. 100m od siebie nie miały, później udało mi się bez problemu kupić gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada: ul. Piastowska 20 i Piastowska 36, dwie aptek obok siebie i w żadnej nie mieli. Poszedłem do samego pasażu do Dbam o Zdrowie i bez problemu, od dwóch lat regularnie zaopatruję się w takie rzeczy w różnych aptekach i nigdy nie miałem takich sytuacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@krave: sterylizacja, a wazektomia to dwa różne zabiegi. Mylisz pojęcia. Wazektomia jest jak najbardziej legalna. Możesz ją zrobić w zasadzie w każdym większym mieście w Polsce. Co do hormonów - niestety nie są najtańsze, jak sobie policzysz koszty przez kilka lat. Są na podobnym poziomie pewności co wazektomia. Różnica subtelna polega na tym, że tabletki kobietę trują. Szczególnie przyjmowane przez wiele lat.
  • Odpowiedz