Wpis z mikrobloga

Klauzula sumienia w aptekach w praktyce: pani przede mną chciała się dowiedzieć ile kosztują pigułki, pani farmaceutka poinformowała ją, że zmienił się właściciel, ceny są bardzo niekorzystne i proponuje iść do innej apteki, 300zł za opakowanie zamiast 23. Pomyślałam, żeby zapytać, ile kosztują gumki, ale potem przyszło mi do głowy, że jak właściciel taki prorodzinny i czeka na miejsce honorowe u bozi to pewnie jak nikt nie patrzy przekłuwa opakowania.
Apteka przy Lidlu na Obornickiej 68.
Jako, że mamy wolny rynek to i pani przede mną i ja poszłyśmy po zakupy w inne miejsce.
#wroclaw #4konserwy #neuropa
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no to wystarczy iść do innej apteki. Jak to jest że ja nigdy nie mam takich problemów tylko zawsze wy?


@Dzonzi: wszystko fajnie, dopóki nie jesteś kobietą mieszkającą w małej miejscowości czy na jakiejś wiosce, która ma do najbliższej apteki 2 h pekaesem i może się wybrać np. tylko w sobotę, bo w tyg. pekaes chodzi tylko w godzinach jej pracy. Przypominam, że tabletki antykoncepcyjne to nie tylko kontrola nad
  • Odpowiedz
@Pajdoniusz: No mnie tez martwi coraz częstsze głupienie społeczeństwa i zasłanianie się klauzulą sumienia, dlatego nie będę ich finansował.

Powinni sie oznakowac, wszak chyba nie wstydzą się Jezusa?
  • Odpowiedz
@patchupdate jeśli w UK ktoś idzie i płaci to tylko z lenistwa/głupoty/zapomniałaś i to sporadyczne, bo po recepte powtarzalne to nawet nie trzeba iść na wizytę tylko zadzwonić lub maila napisać do przychodni i odebrać po 2 max 3 dniach. Smiechlam, bo się jeszcze nie spotkałam z taka sytuacja, aby Brytyjczyk wykładał hajs jak państwo daje za free.
  • Odpowiedz
Pomyślałam, żeby zapytać, ile kosztują gumki, ale potem przyszło mi do głowy, że jak właściciel taki prorodzinny i czeka na miejsce honorowe u bozi to pewnie jak nikt nie patrzy przekłuwa opakowania.


@krave: no i nawet gdybym zapytała to nie napiszę, bo szlag by trafił taką piękną opowieść
  • Odpowiedz
@fermentka a ja się w każdą niedzielę spotykam, np. wczoraj, dalej Ci do śmiechu? I guess what, nawet zapłacili trzy dyszki, pomimo że w asdzie za 13? I jak, hihrasz się dalej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@luzny_lori jak będę w okolicy to specjalnie dla Ciebie zapytam, jesteś ukontentowany? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hehenuanek dokładnie, wszak Jezus głosił że nie można się wstydzić swojej wiary
@kotelnica dokładnie, nie każdy ma szczęście mieszkać w dużym mieście
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Pajdoniusz kto tu żąda gospodarki centralnie sterowanej?
Nikt nie robi samosądu, podałam prostą informację jak wygląda klauzula sumienia w aptekach. Równie dobrze mogą powiedzieć że nie mają i sprowadzenie zajmie dwa tygodnie - wątpię żeby jakaś kobieta tyle czekała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz