Wpis z mikrobloga

@Shyvana: ma racje. w rozmowach z kobietami najwazniejsza jest umiejetnosc rozmowy o "dupie maryni". kobiety miedzy soba tez inaczej rozmawiaja niz faceci. bardzo rzadko albo nigdy nie slyszy sie, zeby kobiety miedzy soba debatowaly merytorycznie na jakis powazny temat. zwykle sa to glupoty na temat ciuchow, obgadywanie kogos, ewentualnie seriale. NIGDY nie slyszalem, aby kobiety rozmawialy np o historii
xDDDD


@Shyvana: Tak. Twój jedyny argument, już raz go przytoczyłaś

bardzo rzadko albo nigdy nie slyszy sie, zeby kobiety miedzy soba debatowaly merytorycznie na jakis powazny temat


@filozof900: Mężczyzn interesują konkretne zainteresowania:
- historia - co się wydarzyło, gdzie, powody, skutki,
- motoryzacja - rozwiązania technologiczne, zastosowania maszyny, co, po co, dlaczego
- nauki ścisłe - liczby, logika, porównania, przyczynowość, prawdopodobnieństwo za i przeciw

a kobiety?
- taniec (nie mówię
ale o niechęć czy nawet pogardę wielu dziewczyn dla rozmów o historii, nauce itp.


@aueiauiiaueoe: Pamiętam pewną znajomość z okolic szkoły średniej.

- co tam?
- co powiesz?
- mów coś

Póki odpowiadałem co robię, co się wydarzyło w moim dniu, jakie mam plany to było ok. Gdy na powyższe hasła zacząłem rzucać ciekawostki naukowe to znajomość się skończyła w przeciągu tygodnia. xD
@Zatwardzenie: nie odbierz mnie źle, ja nie myślę, że kobiety są dużo gorzej wyedukowane niż faceci. kobiety po prostu rozmawiają o czym innym, to jest różnica. w przypadku facetów, przeciętnie większość osądów jest wygłaszana na podstawie tylko powierzchownej wiedzy, obejrzą odcinek Wołoszańskiego i wydaje im się, że wszystko wiedzą. uwidaczniają się jednak różnice w naturze
ma racje. w rozmowach z kobietami najwazniejsza jest umiejetnosc rozmowy o "dupie maryni"


@filozof900: Amen. Opanowalem w zyciu to i owo, ale dyskusji o bzdetach z kobietami, niestety nie. Podejrzewam, ze moj obraz w ich oczach mozna strescic w dwoch slowach - malomowny nudziarz. Z tym, ze rzecz ma sie w zupelnie inny sposob na szczeblu zawodowym, zwlaszcza, gdy operuje z pozycji sily i autorytetu pozycji. Wtedy okazuje sie, ze i
To uczucie, kiedy niebiescy debatują nad zachowaniami kobiet jak nad zachowaniami obcego gatunku, do tego z prymitywnym podejściem "raz czy dwa przyuważyłem" -> "kobiety mają to do siebie".
Niespodzianka panowie, kobiety również rozmawiają na konkretne tematy (!!), również mają zainteresowania i również mają opinie na tematy polityczne, historyczne czy naukowe, w zależności od tego, czym akurat się interesują. Towarzystwo w jakim się obracacie nie odzwierciedla całości społeczeństwa.
Jest cała grupa mężczyzn, z