Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie dokonać życiowego wyboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupuje mieszkanie i mam do wyboru mieszkanie na 11 albo na 13 piętrze. Sam wolę mieszkać wyżej, czyli na 13, ale niektórzy twierdzą że to "pechowa 13" i później (za 15-20 lat :)) trudniej będzie je sprzedać.

Czy dla was fakt mieszkania na 13 piętrze ma jakieś znaczenie i uważacie, że przynosi pecha, czy macie to w dupie, bo każdy ma swoje przeznaczenie?

#mieszkanie #zakupy #decyzja #pytanie #pytaniedoeksperta #deweloper

Które piętro wybrać?

  • Kupuj na 13, skoro Ci sie bardziej podoba 89.5% (2414)
  • Kup na 11. Tylko dwa piętra niżej 10.5% (282)

Oddanych głosów: 2696

  • 78
@LotnyJerry: kupowanie mieszkania w wieżowcu z wielkiej płyty- bez znaczenia na którym piętrze to w ogóle strzał w stopę. Jeśli to nowe budownictwo to jeszcze ujdzie - ale w blokach powyżej 6 pięter mieszkania (nie mówię o apartamentach 400m2) sprzedają się dużo dłużej niż w blokach niższych. Generalnie bez znaczenia -oba mieszkania łatwe do uypłynnienia nie będą
@MaciejPN: Blok jest nowy (buduje się dopiero). Ja akurat mam takie preferencje, że wolę wysoko z widokiem i dużą prywatnością za cene innych niedogodności. W najbliższej okolicy nic mi tego widoku już nie zasłoni, bo wszystko jest zabudowane i wolnych działek brak.

Bardziej dziwią mnie ludzie, którzy kupują na parterze, 1, 2 piętrze i jak idziesz obok chodnikiem to widzisz co jedzą na obiad i co oglądają w TV. Jak jest
@LotnyJerry nie jest ważne które piętro ale jeśli to nie jakieś super nowe budownictwo to nie bierz na ostatnim bo w lecie będzie przesrane. Gorąco jak przygrzeje, jak wieje to słychać wszystko jak lata i tłucze się po dachu itp. U mnie też straszne różnice ciśnień się robią przez okna i wentylację, takie jakby bezwietrzne przeciągi.