Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie ze mno kompot. W styczniu na fly4free znalazlem tanie bilety i dzieki tej spontanicznej decyzji, wlasnie za tydzien wylatuje sam na 3-tygodniowe wakacje do Chin/Hong Kongu, mam troche stresa bo najdalej gdzie bylem to tutaj po Europie i nigdy samemu. Juz wszystko dopiete (oprocz dokladnego planu zwiedzania ;___;), teraz tylko czekac i niech sie dzieje co chce xD jesli ktos tam byl to chetnie przeczytam opinie jak bylo! #podroze #chiny #hongkong
  • 10
@shichibukaii: ja kupiłem sobie bilety jakieś 2 miesiące przed odlotem (kupiłem w połowie czerwca, odlot miałem pierwszego dnia sierpnia), tak o ( ͡º ͜ʖ͡º) Zwiedziłem 7 prowincji. Koszt u mnie to 3k, żeby dostać się do chin i na miejscu około 24 tys CNY.
Pamiętaj, że żeby dostać się do chin z hongkongu musisz mieć ponownie wizę. Czyli Jak masz samolot do/z pekinu, to bez 2wjazdowej
@shichibukaii: wizę rozumiem, że masz?

W Chinach:
- targuj się poza supermarketami, ba bazarkach etc. nawet w taksówce, nie ufaj na słowo, że te 100cny to wyjściowa i ostatnia cena,
- zakładaj maskę ochronną na nos i usta, jak widzisz, że większość ludzi je nosi,
- jeśli hotel wyda ostrzeżenie i zalecenia przeciwsmogowe to się do nich stosuj,
- pij dużo,
- zwiedzaj większe i mniejsze atrakcje,
- pogadaj ze studentami,
@Uzytkownikportaluwypokpeel: mam wize dwuwjazdowa. Duzo Cie to wynioslo. Jak dlugo podrozowales? Ja bede tylko sie poruszal pomiedzy trzema miastami i juz ogarnalem jak to wyglada kosztowo, w samych miastach na szczescie komunikacja jest tania. Bardziej sie obawiam o zarcie, szczegolnie w HK. Mam tez translatora ktory moze tlumaczyc i mowic na glos po chinsku, wiec moze mi to troche pomoze xD w Kantonie wiem ze bedzie ciezko z ang, ale w
@shichibukaii: żarcie może być bardzo tanie, ale również i bardzo drogie. Kwestia tego gdzie będziesz się stołować, mój najdroższy posiłek to 1200 cny w japońskiej restauracji w Hanzghou, dobre jedzenie to 200-300cny/2 osoby. Najtaniej to na ulicy jakieś kluski ~10cny.

Ja pokonałem ogromne odległości, 5 razy latałem samolotem wewnątrz chin, trochę pociagami, busami i wynajętymi samochodami - z kierowcą (odległości kilku godzinne).

M.in. Pekin, Shanghai(okoliczne jego miasta), Hanzghou, Zhangjiajie, Changsha, Yunann(a
@boguchstein ciepła woda naprawdę działa, ja już od dwóch lat nie biorę żadnych leków na przeziębienie z Polski, tylko w ekstremalnych przypadkach jak już nawet ciepła woda nie pomoże to idę po 999 do apteki i jak ręką odjął :)