Wpis z mikrobloga

Rekordzista wrócił wczoraj na Ziemię. Frank Rubio spędzając na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 371 dni stał się bohaterem najdłuższego w historii trwającego nieprzerwanie pobytu obywatela USA w kosmosie. Dłużej na orbicie przebywali jedynie dwaj przedstawiciele Rosji.

Rubio początkowo miał odbyć jedną standardową zmianę na ISS, czyli około pół roku. Jednak wskutek późniejszej awarii statku Sojuz MS-22, którym Amerykanin dotarł na stację, jego misja została wydłużona. Astronauta NASA wrócił na powierzchnię Sojuzem MS-23 wraz z dwoma Rosjanami, Siergiejem Prokopiewem i Dmitrijem Petelinem.

Dodaj do śledzonych: #kosmogadka

#kosmos #eksploracjakomosu #usa #rosja #historiajednejfotografii #ciekawostki #technologia #nauka
elektryk91 - Rekordzista wrócił wczoraj na Ziemię. Frank Rubio spędzając na pokładzie...

źródło: 380827003_699544075529156_5774520891509321402_n

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
Ciekawostka. Ostatnio gdzieś mi się przewinęło, że jeden z tych rusków co był najdłużej z powodu dylatacji czasu zyskał kilka setnych sekundy względem ziemian. Proszę mnie poprawić jeżeli nie mam racji.
  • Odpowiedz
@elektryk91: Trwa wojna, amerykańska myśl techniczna, zasoby, wiedza zabija ruskich żołnierzy, ale mimo to współpracują w kosmosie, niesamowite
  • Odpowiedz