Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cztery dni temu poinformowałam was, że Europejskie Obserwatorium Astronomiczne odkryło coś niespotykanego i w poniedziałek o godzinie 16:00 odbędzie się konferencja prasowa na ten temat. Chętnych (prawie 2000 ludzi!) miałam zawołać do artykułu na ten temat. Więc wołam. Jeszcze się pochwalę, że specjalnie dla was zdobyłam akredytację i biorę właśnie udział w konferencji ( ͡ ͜ʖ ͡) Macie więc info z pierwszej ręki.

Krótko mówiąc, po raz pierwszy w historii udało się astronomom zaobserwować zarówno fale grawitacyjne jak i promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie widzialnym powstałe w wyniku tego samego zdarzenia. Osiągnięcie tego było możliwe dzięki wspólnym wysiłkom i szybkiej reakcji naukowców ESO oraz innych placówek na całym świecie.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Link do znaleziska: Naukowcy po raz pierwszy sfotografowali źródło fal grawitacyjnych
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#kosmicznapropaganda #eksploracjakomosu #nauka #gruparatowaniapoziomu #fizyka #mikroreklama
O.....Y - Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cztery dni temu poinformowałam was, że Europejsk...

źródło: comment_KcLmNUpfTWAzvwHqFeu1KXvPgGh3ZdpS.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz