Wpis z mikrobloga

Wykopocztowicze!

Pracuję nad kolejną odsłoną naszej wykopowej zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Planuję kilka diametralnych zmian, dlatego chciałbym najpierw rozpocząć od zapytania Was o zdanie co sądzicie o takich zmianach. ;)

1. Terminy:
Zapisy od: 10.11.2017 20:00 (piątek)
Zakończenie zapisów: 15.11.2017 24:00 (środa)
Losowanie: 17.11.2017 20:00 (piątek)
Przygotowanie paczek do: 29.11.2017 20:00 (środa)
Wysyłka paczek do: 02.12.2017 18:00 (sobota)
Potwierdzenie otrzymania paczki (zdjęcie) do: 13.12.2017 18:00 (środa)
Podsumowanie: Przed świętami BN 2017.

2. Zmiany:
- Uczestnikiem Wykopoczty będzie mógł zostać każdy, kto ukończył 18 lat i posiada drukarkę w domu (lub ma możliwość wydrukowania dwóch stron A4). Nie będzie wymagane konto na Wykopie, a co oznacza, że...
- usuwamy niechlubną listę hańby.


- wysyłka paczki (generowanie etykiet) bezpośrednio ze strony Wykopoczty.


Podczas poprzednich edycji, które miałem okazję prowadzić kilka osób proponowało mi, aby każdy kto chce wziąć udział w zabawie musiał wpłacić określoną kwotę za zabawę.
Ten koncept nie do końca przypadł mi do gustu, dlatego trochę go zmodyfikowałem, dzięki czemu, mam nadzieję, że uda się na wstępie wyfiltrować osoby, które "zapomniały", lub są "tak zapracowane, że nie miały czasu";

Każda osoba, która będzie chciała wziąć udział w Wykopoczcie, będzie musiała po zarejestrowaniu wpłacić m.in. 15 złotych na konto naszego Partnera. Z tych 15 złotych będzie pokryty koszt przesyłki.
Osoby, których koszt paczki będzie przekraczał 15 złotych - dopłacają.
Osoby, których koszt paczki nie będzie przekraczał 15 złotych - będą miały dwa wyjścia. Pierwsze - zwrot na podane przez nich konto, drugie - pieniądze osób, które się zgodzą zostaną przekazane na np. Dom Dziecka lub inną instytucję pożytku publicznego.
Przykładowy cennik PL -> PL do 30kg (na chwilę obecną, być może uda mi się zdobyć lepsze ceny () )
DPD: 18,75
GEIS: 21,52
DHL: 27,79
UPS: 20,95
inPost (kurier): 14,99

Paczka w ruchu: 7,24
Paczkomaty: 8,79 - 9,80 - 10,20 (A/B/C do 25kg)

Paczka PL -> GB do 2kg:
GLS: od 57,81

- każda osoba (nie zależnie od koloru loginu na Wykopie) będzie miała do napisania tyle samo znaków (co wynika w sumie z punktu pierwszego, ale dużo osób w zeszłym roku miało z tym duży problem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) )

I chyba tyle na chwilę obecną.
Biorę popcorn i czekam na Wasze opinie. :-)
#wykopoczta

  • 47
@b__g ja bym od razu ustawił kwotę na 10zl a jak trzeba bedzie dopłacić to wtedy dopiero dopłata do wybranego kuriera, myślę że brakuję poczty polskiej, ogarnąłeś jakiegoś brokera który może nie udostępniać tego operatora ale warto zagadać i też żeby to miało dobrą cenę jak np. pocztex kurier 48 za 11zl do 30 kg w sendit
@ameliniowyguzik: @jmwaj: @aukolb:
wiem, że dla wielu z Was to dosyć kontrowersyjny pomysł.
Weźcie jednak pod uwagę, że było naprawdę wiele głosów w poprzedniej edycji, że ktoś trafił na osobę, która nie miała zbyt wielu wpisów na Wykopie przez co nie było pomysłu na paczkę. Stąd też pomysł, by każdy Uczestnik napisał o sobie kilka zdań i limit będzie taki sam dla każdego.

Taka sama sytuacja jest w reddit
@b__g: dziwny pomysł, jednak ktoś kto bierze udział z wypoku zna choć trochę te społeczność i zawsze można liczyć na jakieś smieszkowe paczki typu michałki białe albo rogale ( ͡ ͜ʖ ͡), jaki jest problem z brakiem wpisów skoro i tak będzie forma do napisania o sobie kilku zdań? Wpisy to był raczej taki dodatek żeby wrzucić do paczki coś na podstawie tego co OP wypisuje
@b__g: Bartku, napiszę wprost: branie ludzi z poza społeczności wykopu jest sprzeczne z ideą Wykopoczty. Jej założenia to przecież "wykop dla wykopu", a nie "wykop dla anona".
Pomijając kwestię takie jak weryfikacja osoby, czy tego jak się później otrzymaną paczką pochwali, to odbiera to najfajniejszą część tworzenia, czyli stalking+risercz. Mam nadzieję, że wycofacie się z tego pomysłu. Pozdrawiam!
@b__g: daj więcej czasu na zrobienie przesyłki. Koniec miesiąca to okres największego #!$%@? i może być problem. Albo daj np. W środku miesiąca jak nie chcesz skracać dni przygotowania.
@b__g chętnie wezmę udział po raz kolejny, w końcu chciałbym żeby wylosowal mnie jakiś różowy ()
Jednakże IMHO póki co do reddita nam daleko, więc także dokładam swój głos do tego, by zabawa nie wychodziła za wypok. Ryzyko jest duże, jakby na to nie spojrzeć ( ͡° ʖ̯ ͡°)