Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że ten nowy ajfon czy Samsung leżące na materacach to z tych skromnych, głodowych rezydenckich pensji, z których nie starcza na chleb i mieszkanie?

Eeech... Cały ten protest to szopka grupy bananowców, oburzonych że nie zarabiają 6k zaraz po studiach. Nawet mi ich nie żal... I jeszcze to gadanie o dobru pacjentów i zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia, które zamiast na nowy sprzęt, zasilić mają w głównej mierze wyłącznie kieszenie młodych "lekarzy".

Wciskają kit o 40-sto letnich rezydentach zarabiających grosze, a prawda jest taka, że jak ktoś ma łeb na karku to "pełnoprawnym" lekarzem zostaje w wieku 30 lat, zarabia nieźle w szpitalu z możliwością dorobienia znacznie większych pieniędzy w prywatnym gabinecie, dofinansowanym za pieniądze podatników "z Unii".

#protestmedykow
vegeciak - Rozumiem, że ten nowy ajfon czy Samsung leżące na materacach to z tych skr...

źródło: comment_DbYwM2YoxqnTJTe5BkDIkv7vQAweByTA.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
Zinformatyzuj mi proszę np. wojsko, policję, straż, nauczycieli czy sędziów/prokuratorów...


Mówiłem o różnego rodzaju urzędach, ZUS, sądach też -chociażby możliwość korzystania z podpisu elektronicznego co zaowocowałoby zmniejszeniem "papierkowej roboty", załatwianiem odpisów akt, składaniem wniosków może nawet udałoby się stworzyć elektroniczne archiwum akt prowadzonych spraw - byłoby to lepsze dla wszelkiej maści adwokatów, zamiast umawiać na odczyt akt w czytelni- kilka kliknięć i gotowe, akurat tam jest wiele rzeczy do usprawnienia. Obecnie wiele
  • Odpowiedz
@vegeciak: Poza tym kasa na 500+ znalazła się w trybie natychmiastowym i choćby z tego powodu popieram protest rezydentów - skoro na patologię znalazły się środki to tym bardziej powinny znaleźć się na tę gałąź gospodarki i ludzi od których zależy życie/zdrowie innych. Jak już rozdają kasę to niech przynajmniej przeznaczą ją na coś pożytecznego.
  • Odpowiedz
@pawel_niki ale oni to dobrze wiedzą więc w czym problem ?? Czy to ich nagle zaskoczyło ? Nie! Jak się nie podoba nikt ich do tego nie zmusza... W życiu nic sie nie powinno dostawać bo się należy.. to jest chore. Sam powinienes zapracować na swoje. Jak ci źle to zmień to na coś co będzie cię satysfakcjonowało.
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: Nie wszystko da się zinformatyzować czy zastąpić podpisem elektronicznym albo elektronicznym dostępem do akt. Proste przykłady:

- nie wszystkie spółki w KSH utworzysz przy pomocy wzorca umowy (stosowanego podczas elektronicznej rejestracji spółki) i ciężko mi sobie wyobrazić, by można było to zmienić (ze względu na "wagę" spraw)
- elektroniczny dostęp do akt - to akurat niektóre procedury dopuszczają (KPK na 100%) ale znów, nie zawsze może mieć to zastosowanie. Są kategorie spraw (np. o klauzuli tajności tajne lub ściśle tajne) i tam nie ma możliwości, by udostępnić akta "elektronicznie" - musi się to dziać z zachowaniem rygorów określonych przez prezesa, pod kontrolą jakiegoś pracownika.
- protokoły - wprowadzono rejestrowanie obrazu i dźwięku z posiedzeń, protokoły mają być krótsze i ograniczone do najistotniejszych spraw (by przyspieszyć ich przeprowadzanie, być może by wykluczyć kiedyś w ogóle ręczne protokołowanie). I co z tego? Wiesz jak niewygodnie korzysta się z takich nagrań? W dalszym ciągu musi być ktoś, kto to spisze, żeby można było wygodnie przeglądać niezbędne informacje po stronach w papierowych
  • Odpowiedz
@vegeciak: Według mnie to powinni zacząć to stopniowo prywatyzować i wprowadzać konkurencyjność,ci lepsi i ciężej pracujący rezydenci zarabiali by więcej niż obecnie i nie obciążali by tak budżetu państwa.
  • Odpowiedz
@vegeciak: Zawsze można to sukcesywnie próbować informatyzować to co można, wiem że nie ze wszystkim się tak da.

Wciąż wielu ludzi woli jednak tradycyjne formy


Po części się temu nie dziwię, bo masz papier + pieczątki i to jest u Ciebie w domu, masz do tego
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: wiadomo o co chodzi :)

A tak na zakonczenie (i chyba powoli wracajac do tematu protestu rezydentow) male podsumowanie z mojej strony:

Jak juz rzad (ten czy inny) ograniczy niepotrzebny socjal, uszczelni pobor vatu, zinformatyzuje i ograniczy biurokracje, to niech wtedy daje podwyzki rezydentom, nauczycielom i innym przedstawicielom budzetowki, ktorzy chcieliby (i byc moze nawet powinni byli) zarabiac wiecej. Ale nie wczesniej...

Bo teraz naprawde jest to rozdawanie pieniedzy
  • Odpowiedz
@dr_Batman: pol wykopu? Gratuluje zdolnosci matematycznych. Ja tu widze kilku-kilkunastu stalych rozmowcow, z ktorych wiekszosc stanowia rezydenci lub ludzie powiazani ze sluzba zdrowia (z czym sie nie kryja, za co maja u mnie plusa).

Mam wskazac osoby, ktore nie popieraja protestu? Sam wpis zebral kilkaset plusow, rozumiem ze sam sobie je dalem?
  • Odpowiedz
@nama: według Ciebie co jest wyznacznikiem statusu materialnego ? Właśnie takie drobne rzeczy świadczą o statusie materialnym człowieka , telefon ,zegarek , buty , auto , ubrania . Twoja logika powala , ktoś zarabiający 1500 kupił by iPhone ? Raczej nie bo nie będzie miał za co wsadzić do garnka
  • Odpowiedz