Wpis z mikrobloga

Pan Albert Rile... mam nadzieję, że wybaczy mi Pan wstawienie tutaj swojego postu, ale wyraża on każdym słowem to, co wielu chciałoby powiedzieć... i Pana materiał filmowy dopełnia wszystko......

Albert Rile

„JEŚLI WE WRZEŚNIU NIE BĘDĄ OPUBLIKOWANE PIERWSZE WYNIKI TEGO ŚLEDZTWA, JA OPUBLIKUJĘ WYNIKI ŚLEDZTWA BIURA DETEKTYWISTYCZNEGO(…)” red. Gadowski

Bardzo liczyłem na Gadowskiego. Nie zrobił jednak tego, co odważnie zapowiadał…zrobił dokładnie to, co TVP INFO z materiałem Kuklewicza. Ta obiecana wypowiedź to jest nic nie wnoszący wypełniacz. Przecież we wcześniejszej deklaracji dziennikarza nie było „spróbuję” czy „postaram się” tam było „opublikuję wyniki śledztwa biura detektywistycznego i prywatnych osób” i nie mówimy o amatorze, sądzę że potrafił w tamtym momencie ocenić z jakimi materiałami ma do czynienia, jaka jest ich wartość, w jakim świetle postawi prokuraturę i jej śledztwo.
Jeśli zachował się inaczej niż obiecywał, to czy nie ma to żadnego znaczenia? Reszta jego opinii na inne tematy ma w tym układzie jakiś sens, mimo wszystko ?
Lampart też obiecywał kolejną konferencję do której jednak nigdy nie doszło.

Mam wrażenie, że jakby istniała mysia dziura to wszystkie media, komentatorzy czy dziennikarze chcieliby w niej przeczekać do końca tej sprawy żeby nie wydawać teraz własnych opinii. Na tym etapie, bez obaw to można powiedzieć tylko że ” Magda chodziła tanecznym krokiem”. Można w artykule postawić hipotezę „Czy Magda Żuk nagle zachorowała ?” z tym że tylko taką, jedyną, to przejdzie, poza tym nic więcej.

Moim zdaniem, niestety, „nic z tego nie będzie”, zrobiła Magda karierę o której nie marzyła: film z jej udziałem był „hitem” na YT, jej sprawą zajął się sam minister sprawiedliwości.
Możliwe że przejdzie jeszcze do „miejskiej legendy”, ktoś smutno podsumuje „cisza jak po śmierci Magdy Żuk”, ktoś postraszy „uważaj bo zwariujesz jak Magda w Egipcie” a jak ktoś będzie dziwnie mówił to się mu powie „gadasz jak Markus do Magdy”. Każdy będzie wiedział dokładnie o co chodzi, z tym, że tylko na swój własny, prywatny użytek.

Łączymy śmierć Magdy ze śmiercią Karoliny Kaczorowskiej czy zaginięciem Iwony Wieczorek ale nad morzem kilka lat temu miała miejsce jeszcze jedna afera, oczywiście trochę inna nie można szukać prostych analogii ale… Sprawa niby prosta a jednak „sama nie chciała się” rozwiązać. Nawet FB był potrzebny, dużo dobrego zrobił. Wtedy się udało, chociaż częściowo. Moim zdaniem jej rozwiązanie, pewnego pułapu jednak nigdy nie przekroczy:

„Myślę, że to wspólna robota, dziennikarzy, dziewczyn, które zdecydowały się zeznawać i moja. Gdyby nie ich pomoc, moją córkę uznano by za galeriankę, potem sprawa jak pięć poprzednich zostałaby UMORZONA.”
„Anaid też nagrał?
Nie wiem, ale od początku byłam przekonana, że skoro Anaid rzuciła się pod pociąg, musiało się zdarzyć COŚ DRAMATYCZNEGO.”
https://youtu.be/DoMalqq5kq8

#magdazuk #csiwykop
  • 524
  • Odpowiedz
@dioxyna: Mnie nikt o nic nie oskarża, a z pewnością nie czuję się oskarżona, bo nie mam najmniejszego powodu by tak się czuć. Bronię wyjaśnienia sprawy tego morderstwa od początku, niemalże, a przypominam sobie, że pewne osoby, w tym Ty sama, od początku bierzecie udział w rozmydlaniu i sprowadzaniu na boczny tor. Przypomnij sobie rozmowy jeśli pamięć Cię zawodzi. Tym gorzej to wygląda, jeśli ktoś udaje zaangażowanie i altruizm a "plusuje"
  • Odpowiedz
@Strega: Wiesz predzej czy pozniej mialam w zamiarze poruszyc tematyke trolli z onet.u.. Dziwnym zbiegiem okolicznosci po wypadkowych zdarzeniach i smierci M.Z. tematyke przejal podwroclawski oddzial ..pozbywajac sie problemu, w tym wczesniejszej specyfiki gloryfikowania forum oraz platnych prowokatorow i ich metod, ktorymi sie po miszczowsku wyslugiwali.. A trolle na "wygnaniu" osiadly na wykopie wlacznie z ratem..
  • Odpowiedz
@1korner: Żeby to płatne trollowanie tej przedziwnej istoty miało jeszcze jakiś sens... Ale daj jej obojętnie jaki keyword, to dorobi do tego historię, które to bredzenie od rzeczy zawsze musi mieć związek z tym, czego rozmówca oczekuje. I dla satysfakcji jednego rozmówcy wszyscy muszą poddać się sesji obrażania? Czyżby to był spektakl już nie powiem skąd?
  • Odpowiedz
@cellista: Jeżeli tak ma wyglądać oczyszczanie z hipokryzji, to pod koniec wszyscy wylądujemy w looney bin od słuchania Ciebie... Może oprócz Ciebie, ponieważ ... ;-)
Po co tu jestem, na tym tagu? Nie zmieniłam poglądu na temat sprawy M.Ż., ale "nie dam się zwariować" ;-)
  • Odpowiedz
@1korner:

Przeciez tezy z textu Alberta Rile o tym, że Gadowski i Lampart to ściemniacze i hochsztaplerzy żerujący na sprawie Zuk nanosiłem już dawno. Sama wtedy oponowałaś i uważałaś, że trolluję tych zacnych dochodzeniowców. Twego ulubieńca Turalińskiego postrzegam zresztą podobnie. W lipcu pisałem, że zapowiedzi Lamparta podania przełomowych wyników "w ostatniej dekadzie sierpnia" to bańka mydlana i nic nie przedstawią. W podobnym też tonie pisałem, gdy Gadowski zapowiadał rewelacje na koniec
  • Odpowiedz
@dioxyna: Załóżmy, że cellista ma jakiś interes w tym, co pisze, ale każdy jakiś ma. Moim jest sprawiedliwość. Rozkładając na czynniki pierwsze informacje od cellisty, to oprócz oskarżeń o trolling w stosunku do grupy osób, jest to prawdziwy ciężar dowodowy dot póświadka przestępczego. Nikt nie podjął tego tematu, tylko skupił się na wyśmianiu teorii, ciekawe dlaczego.....? a prasa dostarcza dowodów...
1. Policja ma niebezpiecznych konfidentów zagrażających obywatelom, prowadzą podwójne życie i
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: No szok, okazuje sie, ze w Polsce grasują bandyci... To nie jest nic nowego. Te problemy istniały od zawsze. Konfidenci którzy sprzedawali "biznesy" kolegów bandytów w zamian za ochronie swoich istnieli zawsze. W każdym większym czy mniejszym mieście istnieje taki polswiatek lawirujący miedzy prawem a bezprawiem. Niektórzy ludzie niestety maja to w naturze, wyrastają w takim nie innym środowisku i kontynuują patologie. Jak kończą podstawówkę (o ile kończą) z pastwienia
  • Odpowiedz