Wpis z mikrobloga

Podobno Messi kompromituje się w reprezentacji a C. Ronaldo idzie w niej bardzo dobrze. Sprawdźmy to:
Portugalia bez C. Ronaldo - wygrywa finał Mistrzostw Europy z Francją.
Argentyna bez Messiego - nie potrafi stworzyć zagrożenia w meczu z Boliwią.
Dokonania obu graczy jako liderów reprezentacji:
C. Ronaldo:
Euro 2008 ćwierćfinał
MŚ 2010 1/8 finału
Euro 2012 półfinał
MŚ 2014 odpada w grupie
Euro 2016 mistrzostwo (nie grał w finale)
Messi:
igrzyska 2008 złoto
MŚ 2010 ćwierćfinał
Copa America 2011 ćwierćfinał
MŚ 2014 finał
Copa America 2015 finał (jako jedyny strzelił karnego bo resztę nawet to przerosło)
Copa America 2016 finał (zmarnowany karny)

Messi rozegrał w reprezentacji 6 turniejów jako lider - 1 wygrał, w 3 był w finale, w 2 odpadł w ćwierćfinale.
C. Ronaldo rozegrał w reprezentacji 5 turniejów jako lider - 1 wygrał, w 1 był w półfinale, 1 ćwierćfinał, 1 raz 1/8 i 1 raz porażka w grupie. Oczywiście Mistrzostwa Europy mają wyższy poziom niż Copa America, ale nie można penalizować Messiego za to gdzie się urodził. Igrzyska nie mają dużej wartości w futbolu, ale Messi grał tam jako lider więc się liczy. Zanim zostali liderami drużyny obaj byli też w finale mistrzostw swojego kontynentu gdzie przegrali (Portugalia Euro 2004, Argentyna Copa America 2007) oraz grali na MŚ 2006 - Portugalia półfinał, Argentyna ćwierćfinał (Messi prawie w ogóle nie grał po kontuzji). Ogólnie w kadrze Messi strzelił 61 goli w 122 meczach, a C. Ronaldo 79 w 147.

Wpływ na drużynę - Portugalia bez C. Ronaldo to dobra ekipa, zdolna wygrać Mistrzostwo Europy. Argentyna bez Messiego nie jest zdolna stworzyć zagrożenie w meczu z choćby Boliwią.

Wnioski są naturalne - Messi nie zawodzi w kadrze, a C. Ronaldo nie gra w niej bardzo dobrze. Wystarczyłoby żeby Higuain wykorzystał 100% okazję w finale MŚ 2014 a narracja byłaby zupełnie inna. Zresztą gdyby Burruchaga nie wykorzystał podobnej okazji w finale MŚ 1986 to Maradona też mógł nie wygrać Mundialu - czasem na niuanse nie ma się wpływu.

Najlepiej by było gdyby w finale MŚ 2018 zmierzyły się Argentyna z Portugalią (jeśli Polska odpadnie) to wtedy doszłoby do jednego z najważniejszych meczów w historii futbolu. Prawie cały XXI wiek w piłce upływa pod znakiem niespotykanej dotąd dominacji dwóch piłkarzy - Messi i C. Ronaldo od ponad dekady dzielą i rządzą w futbolu. Niech zagrają w finale to przekonamy się 'kto jest lepszy'. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mecz #sport #pilkanozna #messi #oswiadczenie #fcbarcelona
  • 24
@Gorti:

Euro 2016 mistrzostwo (nie grał w finale)


Grał w finale. Zszedł z urazem.

Wpływ na drużynę - Portugalia bez C. Ronaldo to dobra ekipa, zdolna wygrać Mistrzostwo Europy. Argentyna bez Messiego nie jest zdolna stworzyć zagrożenie w meczu z choćby Boliwią.


Portugalia bez Ronaldo nigdy by w tym finale nie zagrała.

Cały ten wpis to w ogóle zbiór jakichś idiotyzmów. W dokonaniach Ronaldo zapomniałeś wspomnieć, że w 2004 roku doszedł
@Venro: Nie kłam, napisałem wyraźnie o finale Euro 2004 oraz finale Copa America 2007, ale ani C. Ronaldo, ani Messi nie byli wtedy liderami swoich drużyn. Nie masz tu żadnych idiotyzmów tylko sprawdzone fakty. C. Ronaldo zszedł na samym początku finału Euro 2016, więc Portugalia wygrała finał bez niego. C. Ronaldo potrafił zatem doprowadzić swoją kadrę do finału dużej imprezy, czyli to co Messi zrobił czterokrotnie.
@Oskarek89: Co ma do tego skład skoro liczą się wyniki? Argentyna bez Messiego gra fatalnie. 15 goli, z czego 13 strzelone Wyspom Owczych, Łotwie i Andorze. Poza tym ta rozmowa nie dotyczy akurat el. do MŚ 2018 a ich występów na wielkich imprezach.
@Oskarek89: Przecież napisałem ile kto ma goli w ilu meczach, średnia jest bardzo zbliżona. Nie napisałem też że C. Ronaldo nie gra dobrze w kadrze. Odłóż emocje, spójrz na fakty i liczby.
@Gorti:

Nie kłam, napisałem wyraźnie o finale Euro 2004


Poniżej dokonania Ronaldo, które wymieniłeś:

Euro 2008 ćwierćfinał

MŚ 2010 1/8 finału

Euro 2012 półfinał

MŚ 2014 odpada w grupie

Euro 2016 mistrzostwo (nie grał w finale)


W dodatku napisałeś, że nie grał w finale. Teraz przyznajesz, że grał, ale wygrali bez niego. Zdecyduj się.

Nie masz tu żadnych idiotyzmów tylko sprawdzone fakty.


Cała ta Twoja "analiza" jest fantastyczna. Masz rację, zmieniam
@Venro: Kłamiesz po raz drugi. Masz napisane: "Zanim zostali liderami drużyny obaj byli też w finale mistrzostw swojego kontynentu gdzie przegrali (Portugalia Euro 2004, Argentyna Copa America 2007)", ale rozumiem że nie chciało Ci się na zerknąć na to co napisane pod dokonaniami jako liderzy. xD
Ja nie rozumiem jak mozna porownywac w ogole Ronaldo(ciezka praca, treningi w pocie czola, niesamowita sila woli w dazeniu do bycia najlepszym) do Messiego(jakis wyboostowany karzel na sterydach) lol.
@masaj: 20 minut w ponad 120-minutowym meczu. Jaki miało to wpływ na jego rezultat? Gdyby Messi skręcił kark na początku finału MŚ 2014 i musiał zejść, a Higuain wykorzystał 100% okazję to wygrana byłaby zasługą Messiego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)