Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się, jak zaczęłam się spotykać z niebieskim.
Ja mieszkałam wtedy w Toruniu, on w Bydgoszczy.
Co prawda żadne z nas w sprawie "afery" nie miało zdania, ale pamiętam, jak kiedyś w Focusie zbyt głośno gadałam przez telefon i powiedziałam, że następnego dnia WRACAM do Torunia pociągiem. Obok mnie przechodził akurat taki typowy Seba i zmierzył mnie wzrokiem zabójcy, nawet się na chwilę zatrzymał chyba xd

Ale obiektywnie stwierdzam, że Bydgoszcz
@Tosiek14: Żałosne są te lokalne wojenki, Toruń vs Bydgoszcz. To tak jakby oglądając dwa małe pieski ujadające na siebie. Nic z tego nie wynika poza zbędnym hałasem. Pochodzę z Torunia jakby co i jak byłem mały też mówiłem "tyfusy" oraz "brzydgoszcz" - teraz mam na to #!$%@?, bo i to dziura, i to dziura, jedna trochę większa od drugiej i tyle - ot nasze #!$%@?-Pomorskie (To drugie pochodzi od Pomorka, a
@savanna: Widać, że dawno nie byłaś. Dworzec jest nowiutki i na wypasie, tak samo całe stare miasto i ulice oraz chodniki o których piszesz (te prowadzące od dworca do miasta). Wpadnij do Bydgoszczy a mile się zaskoczysz ile się zmieniło. To zdecydowanie inne miasto przez ostatnich kilka lat. Nie rozumiem też dlaczego tak wszyscy przedkładają atrakcyjność turystyczną Torunia nad innymi walorami Bydgoszczy. Szczerze to tylko jako studentowi zależało mi żeby były
W tej dziurze jak to nazwałeś jest najwiekszy park w Polsce. Odbywa się miedzynarodowy festiwal Camerimage. Jedna z lepszych akademii muzycznych. Centrum szkoleniowe NATO. Operę NOVA, lotnisko którego nie ma ten tak bardzo znany Toruń.

@Gasikfps: No fajnie, tylko powiedz mi która z tych rzeczy ściągnie turystów? Z tego co mówisz jedynie Camerimage - póki Zydowicz się nie fochnie. Cała reszta nie jest żadną atrakcją turystyczną.
bo Bydgoszcz przygarnęła wioskę Fordon...


@luukasek: Jako dawny mieszkaniec Fordonu informuję, że to było MIASTO.

Dzielnica Wschodnia, Fordon – dzielnica Bydgoszczy leżąca w Dolinie Fordońskiej nad Wisłą, licząca około 72 tys. mieszkańców (koniec 2012), do 1973 roku samodzielne miasto. Nazwa „Fordon” pochodzi od pobieranego kiedyś cła rzecznego.
@Kaelthas: mieszkałam tam kilka lat i w sumie nie zgodzę się, bo Toruń jest naprawdę ładnym i zadbanym miastem. Takie Rubinkowo, które była kiedyś baaardzo zaniedbane, teraz już stanęło na nogi. Ulica Mickiewicza, która była powodem do wstydu, teraz jest chętnie odwiedzana, bo naprawdę się za to wzięli.

@kegnar: ostatni raz byłam chyba rok temu i wciąż było fatalnie moim zdaniem, po prostu było bardzo brudno. Czy się zmieniło -
@savanna: zgodzę się ze Torun jest o niebo lepszy turystycznie, ale jednak bydgoskie przedmieście bardziej straszy niż np londynek. Zwróć uwagę z reszta na sklepy, przy Mickiewicza w Toruniu jest 6 lumpeksów... Bydgoszcz jest w miarę jednolita, w Toruniu masz rejony bardzo zadbane i bardzo zaniedbane. A odnośnie pracy to zwróć uwagę ile osób dojeżdża do Bydgoszczy do pracy z Torunia.
@R4vPL: no to o pracy mówię, że widzę różnicę, w Bydgoszczy łatwiej jest ją znaleźć i to niezależnie, czy to była dla mnie studencka sezonówka czy etat inżyniera dla niebieskiego, Toruń niestety pod tym względem ma dużego minusa.
A co do bydgoskiego, ja uważam, że nie jest już tak źle. I te lumpeksy mnie nie odstraszają, szczerze mówiąc, Mickiewicza to moja ulubiona ulica była. Wąska uliczka, wszystko, co trzeba prawie pod