Wpis z mikrobloga

@Christophy: To, że ziema ma 6000 lat było prawdą religijna obaloną przez nauke. Mówimy o WSZYSTKICH prawdach religijnych, czy też tylko o tych których jeszcze nie obaliła. Czy może też chodzi o wszystkie prawdy w które tylko Ty i twoja religia posiada? Których my nie znamy?

@mexi: Ja wierzę, że odkrycia naukowe są jednym ze sposobów na poznanie Boga. Drugim są moje własne interpretacje tekstów religijnych. Zostawiam je jednak dla siebie i nie twierdzę, że są jedyną właściwą interpretacją. W domyśle, interpretacja tekstów religijnych ma mi służyć, by lepiej poznać własne wnętrze i rozwinąć przejawianie względem drugich uczuć wyższych.
@Christophy A w jaki sposób obalono przekonania o geometrycznym układzie wszechświata czy kreacjonizmie, nawet dziś wspieranymi przez różne ugrupowania religijne, a dawniej uznawane za niezaprzeczalny fakt?
@Christophy:
węże nie mają strun głosowych, nie moga mówić
krzaki nie mają otworu gębowego- nie moga mówić
po trzech dniach zaczyna się rozkład tkanki w ciele, do mózgu do którego nie dochodzi tlen przez 4 minuty powstają nieodwracalne zmiany przez co następuje śmierć albo człowiek zamienia się w warzywo
diata skłądająca się z ciała ludzkiego nie zapewnia nieśmiertelności- przykładami są kanibale którzy już nie żyą
@dqdq1:
Nie chce mi się nawet tego tłumaczyć, bo i tak pewnie nie zrozumiesz. Biblia to nie jest podręcznik naukowy.

diata skłądająca się z ciała ludzkiego nie zapewnia nieśmiertelności- przykładami są kanibale którzy już nie żyą


Tu nawet mogę - "życie wieczne" nie oznacza fizycznej nieśmiertelności.
@Christophy: Przedkładasz bajki pastuchów z bliskiego wchodu sprzed kilku tysięcy lat nad metodę naukową- ale uwaga! Pewnie i tak nie zrozumiem (cóż za porażająca argumentacja).

Nie jesteś w stanie niczego co jest napisane w biblii udowodnić, przy czym ze względu na to że urodziłeś się katolikiem będziesz toczyć zażarte dyskusje że święte książki innych religi które zawierają takie same idiotyzmy kłamią. Bo tak.