Wpis z mikrobloga

@BiletNaKrucjate: "Sankcją za niedochowanie tego obowiązku jest solidarna odpowiedzialność zbywcy za zapłatę składki należnej za dalszy okres ubezpieczenia przypadający po sprzedaży czy innej formie rozporządzenia prawem własności samochodu."
  • Odpowiedz
@BiletNaKrucjate: Pytanie czy kupiłeś, czy sprzedałeś? Jak sprzedałeś, to zgłaszaj to już teraz za chwilę. Siadasz i wysyłasz to im i się nie zastanawiaj. Jak nowy właściciel zrobi dzwona, to ubezpieczyciel w systemie widzi jeszcze Ciebie jako właściciela i dzwon przypiszą na Ciebie. A odkręcić to później to dość długo trwa... A jak kupiłeś, to też lepiej zgłaszaj od razu. PZU robi rekalkulację składki. I mogą Ci dać sporą dopłatę.
  • Odpowiedz
@mfind: jak to jest z tą rekalkulacją w PZU? Rozmawiałem z konsultantem o czysto hipotetycznej sytuacji, tzn. kupuję auto z opłaconym na jakiś czas OC. Z tego co się dowiedziałem rekalkulacji przeprowadzonej nie będzie. Chyba, że chciałbym przedłużyć umowę - wtedy tak.
  • Odpowiedz
@pykpyk1: Chodziło mu pewnie o to, że nie dopłacisz nic do polisy po poprzednim właścicielu, ale odnowienie już będzie na Ciebie liczone, a nie na poprzedniego właściciela i składka będzie zupełnie inna. Druga opcja, rekalkulację robią tylko na Twój wniosek, jak będzie rekalkulacja, wyślą propozycję odnowienia, a jak nie będzie to nie wyślą. Mój znajomy kupił furę w PZU ubezpieczoną ostatnio i nie odezwał się do nich i nawet kontynuacji
  • Odpowiedz