Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #silownia
Będzie brzmiało może śmiesznie, ale może i ktoś odpowie na poważnie ;)
Zamierzam pierwszy raz pójść na siłkę (nie w szkole, czy na studiach), o witaniu się wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) , o ręczniku na maszynach wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) , natomiast tak szczerze to nie wiem od czego zacząć, żeby się nie zniechęcić i żeby się rozruszać.
Najpierw zarys taktyczny sytuacji: przez mniejszy ruch i #!$%@? śmieci w ostatnich latach urosło mi bebzo, nie mam otyłości, ale jest nadwaga i przede wszystkim chcę to zrzucić. Dopóki trenowałem w klubie koszykówkę i dużo jadłem to było spoko, ale po zakończeniu "kariery" ruchu ubyło a jeść dalej dużo jadłem. Potem jakaś kontuzja przeciążeniowa, złamana ręka i od tamtego czasu sport raczej sporadyczny.
Problem jest taki, że będę zaczynał z poziomu siły "kilkunastoletnia dziewczynka". xD serio. Kiedyś miałem silne nogi, biegałem dystanse, przełaje, no mocno wytrzymałościowo byłem. Jeszcze niedawno potrafiłem po kilkuletniej przerwie pójść na basen i w 40 minut zrobić 40 długości (po 10 razy kraul, kraul na plecach, motylek na plecach i same nogi) bez zatrzymywania się na jakąkolwiek przerwę. Teraz kondycja to tragedia, mimo że chodzę z buta do roboty, a nie podjeżdżam komunikacją.

To tyle przydługim wstępem. Pytanie jest takie od jakich ćwiczeń zacząć na siłce bym rozruszał ciało i przyzwyczaił je do stopniowego zwiększania wysiłku. Na pewno chciałbym ćwiczyć na wioślarzu, pewnie zacznę też od bieżni (szybszego chodu, żeby przez wagę nie rozwalić kolan). Co jeszcze byście polecili biorąc pod uwagę trening na siłce 2x w tygodniu po robocie + 1x tygodniu basen, albo 3xsiłka + 1xbasen?
  • 9
@Ravciu: Właśnie mi chodzi o to wszystko :) Myślałem nad jakimiś ćwiczeniami które, przynajmniej przez ten pierwszy miesiąc mogłoby przygotować organizm na regularne ćwiczenia już z ciężarem.
O małych ciężarach wiem - jakby mam świadomość, że startuję z poziomu naprawdę niskiego i nie zamierzam brać czegoś dużego na początek "co to ja nie dam rady". ;)

@ariehfajkb: Pierwszy raz idę z kumplem który już tam conieco ogarnia, ale potem pewnie
@Philip_Melrose: rób każdą partię mięśniową, żeby się nie przeforsować, mały ciężar, mała ilość powtórzeń. Wiadomo, zestaw dyskotekowy - klata, plecy, barki, przysiady ze sztangą, wiosłowanie jakieś, możesz się podciągać - jak nie dajesz rady normalnie to negatywy itd., masa ćwiczeń jest w necie ;p