Wpis z mikrobloga

W jaki sposób lub może co mogę robić, żeby rozwinąć zainteresowanie w kierunku #automatyka #mechatronika #elektronika? Ogólnie posiadam podstawową wiedzę w tych dziedzinach, jednak nie wiem co praktycznego, bez dużego wkładu finansowego mogłabym robić w domu, żeby się w tych kierunkach jakoś rozwinąć.
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amestris: Arduino plus serwa, silniki, czujniki, co tylko chcesz. Z automatyką gorzej bo sprzęt jest zazwyczaj drogi - jakiś tani, prosty sterownik PLC może? Fatec, Logo, nie wiem co tam ma darmowe oprogramowanie...
  • Odpowiedz
@Amestris: Polecam Arduino, mnóstwo rzeczy możesz kupić tanio na aliexpress. Arduino Nano za $3 i do tego jakieś czujniki, silniki, serwa - robota możesz zbudować tanio i łatwo. Polecam. Z automatyki może niekoniecznie od razu profesjonalne rzeczy typu PLC ale możesz też dużo zrobić ma arduino, jakieś systemy sterowania, pętle PID (również analogowe) możesz robić. Poprzeglądaj strony różnych hobbystów i zacznij od próby kopiowania albo modyfikowania już opracowanych projektów. Poza
  • Odpowiedz
@Amestris: Znaleźć pracę/fuchę i rozwijać zainteresowania praktycznie chociażby od samego dołu elektromonter. Ciekawy widok by to był zważywszy na to, że kobiet tam praktycznie nie ma w tym zawodzie.
  • Odpowiedz
  • 2
@LruceBee good idea, szczerze mówiąc nawet nie widziałam jak to się nazywa... Wstyd.

@Almy1992 Okej, też całkiem dobry pomysł, właśnie o to mi chodziło ;)
@gunsIinger
@rrobot
@4833478
@Dezynwoltura Mam 19 lat. Jestem w czwartej klasie technikum, technik mechatronik, a nieskromnie powiem, że jestem jednym z najlepszych uczniów w szkole. Dlatego też z teorią z przedmiotów elektrycznych czy mechanicznych i innych zawodowych nie mam problemu. Dwie
  • Odpowiedz
  • 2
@Broximon Dobrze kombinujesz. W tym kierunku też mogę iść. Swego czasu chciałam robić roboty z Lego, ale chyba nie bardzo mnie na to stać.
Popatrzę na sterowniki
@RBNG Do czego służy ten program? W sumie mam i umiem tylko działać w fluidsimie i easy sofcie
@4833478 kurde, że ja nie wpadłam na to żeby na Ali popatrzeć..
No właśnie.. Tylko nie bardzo wiem jak i gdzie szukać takich stron.
  • Odpowiedz
@Amestris: no to jest srodowisko do programowania najnowszych sterownikow siemensa
a tak poza tym to bym proponowal laczenie jakichs prostych obwodow elektrycznych, to nie jest droga zabawa, bo jakies wyswietlacze, diody, kondensatory, przewody etc to sa malutkie koszty, a mozna zobaczyc jak w praktyce cos dziala
  • Odpowiedz
  • 0
@Dezynwoltura Okej. Na pewno zrobię jakiś kurs. Dziękuję bardzo ;)
@RBNG Okej. Szkoda, że mam nauczyciela który uczy nas na sterownikach Mullera :/
Ale nauczycielka od siemensów może mnie jakoś wprowadzi
  • Odpowiedz
  • 0
@RBNG Też prawda. Albo można zrobić też jakąś instalację małą. Chociaż jakieś przekaźniki, czujniki, wyłączniki... W cholerę drogie to jest.
Więc chyba zostanę przy tym co mówisz. Muszę poszukać jeszcze tylko prostych w miarę schematów.
  • Odpowiedz
@Amestris najlepsza opcja to staż. Dział techniczno - projektowy albo pokrewny ale tylko w faktycznym zakładzie a nie biurze proejtkowym. Często da się dorwać sensowną umowę (np. X godzin w miesiącu a chodzisz kiedy chcesz). Sam tak miałem, w 3 miesiące nauczyłem się więcej o PLCkach niż przez 3 lata studiów ( ͡° ʖ̯ ͡°). A jak firma jest fajna to dopuści Cię do projektów a wtedy
  • Odpowiedz
No właśnie.. Tylko nie bardzo wiem jak i gdzie szukać takich stron.


@Amestris: No nie jest to super szybkie i łatwe znaleźć coś dobrego, ale da się. Np.:
http://howtomechatronics.com/
https://www.adafruit.com/
Wpisujesz w google np. "diy mechatronics project" i przeglądasz. Czasem dobrym pomysłem jest wejście na grafikę i szukanie po obrazkach projektu który wygląda fajnie. Na hack-a-day też czasem coś fajnego jest i podają źródłową stronę autora z pełnym opisem projektu,
  • Odpowiedz