Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki
1. Czy jest jakas dolna granica ucinania kcal (biorac pod uwage progresje ciezarowa) ?
2. Czy jest jakis przedzial czasowy po ktorym "stojaca" waga powinna ruszyc lub cos jest #!$%@? tu i owdzie (waga stoi, metraz zjezdza powoli) ?
3. Jezeli #1 = tak to reset do poczatkowego punktu wyjscia (np.: 700kcal => 500kcal) aby organizm troche "zglupial" (mozna cheat / refeed meals rowniez) ?
4. Ktos moze polecic niskoweglowy makaron w normalnej cenie ?


5. Jak liczyc tluszcze ? Tzn. w teorii najlepiej by bylo jezeli rozklad z kazdego rodzajow tluszczy wynosil 1/3 w dziennym zapotrzebowaniu, ale czasami w tabelach zywieniowych czy tez na opakowaniach nie ma podanych wszystkich rodzajow tluszczy ?

#jedzenie #gotujzwykopem #zdrowie #silownia #dieta #mirkokoksy #sport #mikrokoksy
  • 4
@ketrish:
1. Będzie to granica bardzo indywidualna, ale rozpatrywanie tworzenia deficytu przy jednoczesnym założeniu zwiększania progresji ciężaru to góra kilka tygodni nowej adaptacji. Spróbuj zrobić rotację i nie ucinaj kalorii w dni treningowe, wypracuj deficyt tygodniowy w dni nietreningowe. Progres na redukcji jest możliwy, ale zależy od stanu wyjściowego, stopnia zaawansowania i wielu zmiennych, od samej adaptacji do nowego treningu, starego treningu, po zmiany hormonalne, gospodarkę cukrową, wypoczynek, neuroprzekaźniki i masę
2. Jeżeli nie jesteś w stanie zaobserwować zmiany po dwóch tygodniach przy bf 15%+ to zmień postępowanie dietetyczne lub trening. Albo coś "jest #!$%@?" albo Ty sam czymś sukcesywnie coś psujesz.


@bdm_bq: blizej do ~17%, trening musialem i tak od zera niedawno zmieniac (FBW), bo czasowo chcialem sie wyrabiac w okolo godzine maksymalnie na interwalach (co jest mozliwe, bo np.: na MC na interwalach jeszcze za "cienki w uszach" jestem)
3.
@ketrish:
nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem. Co rozumiesz przez wyrabianie się w około godzine na interwałach?

5. Sprawdź temat foodmaps, "zdrowe" tłuszcze w normalnych ilościach nie powinny powodować takich problemów. Jeżeli powodują, przyjrzałbym się bardziej działaniu układu trawiennego całościowo.
nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem. Co rozumiesz przez wyrabianie się w około godzine na interwałach?


@bdm_bq: co sie da mieszac z cwiczen na interwaly to jest wykonywane, a godzine, bo ostatnio czasu brakuje, ale tez spedzanie 2h+ godzin na silowni - kiedys przerabialem i juz sobie z takim podejsciem dalem spokoj


5. po prostu tak mam