Wpis z mikrobloga

@taktoto: Masz rację - pracownica wykorzystuje system. To system jest zły że pozwala tak robić. I oczywiście tak robią już wszyscy - kobiety w wieku 22-32 mają mniejsze pensję i dużo mniejszą szansę na umowę o pracę czy w ogóle o pracę. Tak wygląda rzeczywistość. Pracodawcy nie chcą być ruchani w dupę przez pracownice i system więc robią jak piszę. Po prostu niech kobiety potem nie krzyczą że zarabiają mniej i
@Loloman mój pracodawca nie robi problem, my też staramy się byc w porządku, ale nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie, co powoduje pracodawca, dla którego pójście pracownicy na zwolnienie, to byc albo nie byc firmy do zatrudnienia kobiety i zatrudnienia na jej miejsce również kobiety? Ma z tym problem a nadal bierze te cholerne, oszukujace system baby. Taki z niego masochista, filantrop? Przecie z to same problemy i mu się nie opłaca.
@taktoto: Chyba nic nie zrozumiałaś. Tylko mała część tak robi - dostaje po dupie za naiwność i chęć bycia uczciwym wobec kobiet (ufają im, ufają że idąc do pracy chca pracować, a nie ich wyruchać w dupę). Coraz więcej osób tak nie robi na szczęście (uczą się by kobietom nie ufać) - zwiększa się różnica na korzyść facetów w zarobkach, doświadczeniu,stażu, miejsc kierowniczych. I jest spoko - tylko czemu kobiety potem
@Loloman mała część tak robi a taki to wielki problem, że temat pojawia się kilka razy w tygodniu na wykopie i ma zawsze mnóstwo wpisów o tym, że u kogoś w firmie nastąpił kolejny taki przypadek. To zdecydujemy się, czy jest to masowe czy nie, skoro niewielu w ogóle daje się nabierac na zatrudnianie kobiet.
Roznica między wynagrodzeniem kobiet i mężczyzn w Polsce jest jedną z najmniejszych w Europie. Możesz pokazać źródło
@taktoto: Co? Pytałaś o pracodawców którym zatrudnienie kobiety może spowodować problem dla firmy - takich coraz mniej. Ale kobiety ruchają w dupę baaardzo wielu pracodawców i jest to częsty, bardzo częsty proceder, tylko większość z nich jakoś sobie z tym radzi, a też zatrudniać trzeba, a spora część to korporacje. Co nie zmienia chamstwa takiego zachowania i że nadal wpływa na wszystko co pisałem. Problemem jest na samym końcu tylko hipokryzja
@Loloman ciekawe, że o tych parytetach, to tylko słychać w telewizji i w filmikach z paniami, którym się bardzo nudzi i nie mają co robić, to sobie protestują.
Nadal nie wiem co powoduje tymi małym i upartymi na zatrudnianie kobiet. Najśmieszniejsze, że jak moje koleżanki szły na macierzyński (różne formy, mniejsze i wieksze), to na ich zastępstwo też wybierano mlode dziewczyny, najczęściej z dwuletnim doswiadczeniem. Nadal nie pojmuję dlaczego, skoro mezczuzna jest
@taktoto bo nie ma nas nieograniczonej liczby? Faceci to towar ograniczony mimo wszystko? Zgodnie z prawami ekonomii, facet droższy ale ryzyko mniejsze, kpbieta tańsza ale większe ryzyko. Widać nie stać ich było na faceta.
@taktoto powtórzę, masz rację. Ale przez takie zachowanie ryzyko rośnie i coeaz mniej ludzi będzie zatrudniać kobiety? Tego chcesz? Mnie to pasi, będę jeszcze więcej warty na rynku. Ale wbrew pozorom nie jest to dobre dla gospodseki i nas wszystkich i wolałbym by ukrócić ten proceder.
@taktoto:

MegaSmieszek my mamy typka, co tydzień w pracy, dwa tygodnie na zwolnieniu i tak w kółko. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@kawazrana:

kurde, 10 lat na rynku pracy jestem, w rozrodczym wieku caly czas i wszedzie mialam umowy o prace i jakos nie zachodzilam w ciaze dla sportu, czy na zlosc pracodawcy.

I czego mają dowodzić te dowody anegdotyczne? Że problem nie istnieje?

Problem istnieje.
@Dutch ale u mnie na zwolnieniu w kółko jest chłopak 28 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°) Typek, nie typka. Najczęściej przynosi zwolnienie od psychiatry. W pracy najczęściej jest jak jest zimno. Prawie całe lato był na zwolnieniu. A tu nawet kontrola bez sensu, bo ciężko podważyć stany depresyjne.
@Dutch alez oczywiscie, ze istnieje i bardzo nie podoba mi sie zwolnienie zaraz po nasikaniu na test bez wzgledu na okolicznosci i samopoczucie, "bo sie nalezy". Krytykuje takie kobiety i kibicuje tym, ktore czujac sie zdrowo pracuja, jak zdrowe. Ja sprzeciwiam sie tylko dyskryminowaniu mnie na rynku pracy, az tak hardkorowo, jak napisal tamten typ (z gory nie przysluguje mi etat), bo urodzilam sie z plcia do zachodzenia w ciaze to wrzucic