Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy do #pracbaza przyjęli dziewczynę, która zaciążyła na miejsce dziewczyny, która zaciążyła xDDD Zmiana tak bardzo #!$%@?, szefostwo tak bardzo #!$%@? xD Szkoda, że też nie mogę zaciążyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 114
  • Odpowiedz
@mlglegitnoscopez: dlaczego? Po co kobieta ma ryzykować zdrowie swoje i swojego dziecka dla pracy? Co to za mentalność? Przecież pracodawca nie ponosi praktycznie żadnych kosztów (1 miesięczna pensja to raczej nie tragedia dla żadnego biznesu normalnie prowadzonego) z tytułu pójścia pracownicy na macierzyński.

@Mega_Smieszek: no tak bywa, kobiety rodzą dzieci które mniej lub bardziej są w społeczeństwie potrzebne (jakieś tam takie bzdury w stylu płacenia emerytur żeby rodzice mieli za
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Wrzucanie wszystkich kobiet zachodzących w ciąże i jednocześnie pracujących, to jakieś nieporozumienie. Jasne - są takie, które wezmą urlop jeszcze najlepiej przed poczęciem. Jakby się facet nigdy od pracy nie migał. Jednak bywają nieplanowane ciąże, nie które kobiety naprawdę muszę przeleżeć większość ciąży ze względu na różne problemy. @Stulejusz_Wielki: A to niegodne, jak tak można, zajść w ciąże w wieku rozrodczym. lepiej czekać na emeryturę i menopauzę najlepiej. Kiedy
  • Odpowiedz
@mwmichal: Chyba nie przeczytałeś do końca mojej wypowiedzi białorycerzu i pominąłeś fragment w którym pominąłem brak przeciwwskazań. Jeśli kobieta faktycznie ma komplikacje i istnieje szansa, że coś będzie zagrażać albo matce albo płodu to na macierzyński pójść jak najbardziej powinna.
  • Odpowiedz
Przecież pracodawca nie ponosi praktycznie żadnych kosztów (1 miesięczna pensja to raczej nie tragedia dla żadnego biznesu normalnie prowadzonego) z tytułu pójścia pracownicy na macierzyński.


@mwmichal: Dolicz do tego jeszcze koszty rekrutacji i wdrożenia nowego pracownika w obowiązki.
  • Odpowiedz
@JahMuffin: taka umowa nie przedluza sie do dnia porodu i konczy sie w dniu okreslonym w umowie lub kiedy zastepowana osoba wroci do pracy (moze wrocic wczesniej niz zaklada umowa). nie przeksztalca sie w umowe na czas nieokreslony po uplywie 33 miesiecy a po 3 umowach mozna podpisac 4 rowniez na czas okreslony. jesli sie myle niech ktos poprawi?
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki Nie każda kobieta od razu zaczynając prace chce zajść w ciążę, i jednak jakieś 95% tego nie robi. Więc nie rozumiem czemu mają pracować na śmieciowych umowach, tylko dlatego że akurat to one a nie mężczyźni są w stanie zajść w ciążę. Przestań traktować kobiety jak podludzi nastawionych tylko na oszukiwanie i przekręty.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: aż mi się mój były przypomniał, kilka mc popracował i na zwolnionko chorobowe na ponad rok, powrót do pracy i za kilka tygodni znowu chorobowe. Dobrze, że zaciążyć nie może. A jakoś baby z jego biura siedzą w pracy i nie marudzą. Ale to kobiety takie wstrętne kombinatorki!
  • Odpowiedz