Wpis z mikrobloga

Murki i Mireny.

Złamałem bardzo niefortunnie kość promieniową. Głowa kości roztrzaskała się na 7 odłamków. Przed zabiegiem, lekarze myśleli że jest ich mniej jednak w trakcie zabiegu zdecydowali że nie da się zespolić tych fragmentów śrubami i płytką, więc wstawili mi endoprotezę głowy kości promieniowej. Jestem przerażony, bo nie tak sobie to wyobrażałem. Czy ktoś z Was zna kogoś z taką protezą? Jak z wytrzymałością? Mam 27 lat, przede mną całe życie a tu endoproteza...chyba nigdy nie sądziłem że coś takiego może mi się przytrafić. Lekarz mówi że mam duźo ćwiczyć, jestem dopiero pierwszy dzień po zabiegu. Będę wdzięczny za wszelkie info, komentarze i wskazówki odnośnie takiej endoprotezy.

#medycyna #kiciochpyta #zdrowie #pomocy #warszawa #zalesie #pytanie #szpital #operacja #endoproteza #ortopedia #chirurgia
  • 9
  • Odpowiedz
  • 2
@grzemiak podstawa jest to co powiedział lekarz - dużo ćwiczyć. W szczególności na początku żeby osiągnąć pełen zakres ruchów, bo później jest znacznie trudniej.
Ja na Twoim miejscu to bym sie nawet cieszył, że wstawili endoproteze, a nie kombinowali po taniosci (płytki i śrubki to znacznie tańsza opcja jest) zespolic - później bujanie się z brakiem zrostu, ograniczeniem ruchomości, bólem, etc.
  • Odpowiedz
@grzemiak: znajdź dobrego fizjoterapeute, który będzie Cie katował ćwiczeniami. Pójdzie dużo szekli... ja mam 20cm blachy na strzałce, sztuczne więzadła, setki godzin spędzonych na rehabilitacji i efekt taki, że moge chodzić nie kulejąc, a noge miałem konkret #!$%@?ą. Trzeba przyjąć fakty na klate i walczyć o każdy milimetr zakresu ruchu Mirku! Lekarze zrobili swoje, teraz wszystko zależy od Ciebie. Wytrwałości, pozytywnego nastawienia i nie użalaj sie nad sobą za długo.
  • Odpowiedz
@grzemiak: Witam, pracowalem w zagrancznej firmie w laboratories wytwarzania takich protez. Sa one bardzo wytrzymale, chyba ze bys zaczal dzwigac super ciezary to moze sie skrocic zywot tej czesci no. o 2 Lata. Wiekszosc miala gwarancje ok 10 lat. W us mlodym sportowcom nawet zakladaja I dalej uprawiaja sport czasem. Na robilem 30 takich w ciagu 7h ;) trzym sie mordo ;)
  • Odpowiedz