Wpis z mikrobloga

Mirki, problem, ratujcie.

Zainstalowałem Windowsa 10 Home na nowym dysku. W trakcie instalacji nie utworzyłem partycji, zamiast tego pozwoliłem instalatorowi zrobić to automatycznie (głupi ja). W rezultacie cały dysk (1TB) został przypisany do partycji systemowej (C). Chcąc utworzyć partycję na dane (D) wszedłem do menu zarządzania dyskiem i próbowałem wyciąć większość dysku, tak, aby na partycji C zostało 100GB (łącznie z systemem) - reszta (830GB) miała trafić na D. Narzędzie pozwala mi tylko podzielić dysk na dwie partycje po 460GB, przy czym jedna połowa zostaje na partycji C. Czy da się w jakiś sposób wyciąć z partycji C te 360GB? Jeśli nie, w jaki sposób mogę całkowicie wyczyścić dysk, żeby postawić system i partycje od początku?

Płacę hojnie plusami.

  • 9
@Bpnn: Ale jak to zrobić? Podłączenie pendrive'a z instalatorem systemu postawi mi system jeszcze raz na tych samych partycjach, a obecną instalację przeniesie do Windows.old . Nie mam pojęcia, jak wywalić Windowsa. Przy próbie formatowania dysku system odmawia współpracy komunikatem, że nie może formatować właśnie dlatego, że na dysku jest system.