Wpis z mikrobloga

Byl u mnie wujek, pracownik naukowy. Powiedzial bardzo fajna rzecz
Dzis ludzie zatracili poczucie wartosci informacji. Gdy potrzebowales cos dowiedziec sie na nurtujacy problem, szedles do biblioteki, czasem encyklopedia by odnaleźć prawidlowe sformulowanie,a potem własne wnioski. Procec podobny do ćwiczen na silowni. Dzis 1 min szukania i zdrowy rozsadek, a znajdziesz odpowiedź.
Ja stwierdzilem,ze to wlasnie super. Na co odparl:


#rozkminy #rodzina #niepopularnaopinia #edukacja
  • 15
@Silvervend: w rozmowie poruszylismy to dalej, on uwaza,ze to proces, ktory wprowadza nową ere pojmowania edukacji, jeszcze nie wie, ktory kierunek bedzie wlasciwy. Bo albo forma treści zostanie zmieniona, tak jak to jest w gazetach albo ludzie beda po prostu żyć w 'niewiedzy do wiedzy'.
@teczowisazabawni: ale z drugiej strony takie coś może pchać świat do przodu. My np. nie doceniamy dostępu do prądu, ciepłej wody tak jak nasi dziadowie przez co skupiamy się na innych rzeczach, bardziej rozwojowych dla ludzkości np. programowaniu, rozwijaniu lotnictwa itp. a te udogodnienia traktujemy jako oczywistość więc możemy zwolnić mózg z myślenia o ich pozyskaniu. Gdyby każdy programista latał co linijkę kodu do biblioteki to byśmy stali w miejscu z
@teczowisazabawni: gloryfikacja rozdrabniania się przy jednoczesnym niedostrzeganiu tego że rozwój wymaga tego aby upraszczać dla mózgu coraz bardziej skomplikowane sprawy. Tak samo mógłby powiedzieć "
Gdzie się podziała radosc i samozadowolenie z tego że zrobiłem kupę do nocnika. Nawet mama już nie chwali. Kiedyś to były czasy, wszystko było takie nowe i piękne, wszyscy mnie za wszystko chwalili, dostrzegałem wartość w najbardziej podstawowych rzeczach, a teraz byle szybko zrobić kupę i
@xhxhx: eee nie.. nadal to zle zrozumiany tekst. Pojecie edukacj i wartości merytorycznej, po drugie, logika Twoja vs osoby, która edukuje i widzi roznice w przyswajaniu wiedzy u studentów.. pewnie jesteś autorytetem w mowieniu


Ale nadal nie rozumiesz tego o co chodzi.
@teczowisazabawni: skoro każdemu odpisujesz że nie rozumie, to może coś sam źle napisałeś, albo nie rozumiesz tego że ktoś polemizuje z tym co on sądzi więc siłą rzeczy się nie zgadza ;) właśnie to wujek brzmi jak"kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów" i dokładnie to napisałam wyżej.
A mi i @ewolucja_myszowatych: chodzi o to że aby iść dalej
W temacie rozwoju to edukacja musi się zmieniać, bo ludzie