Wpis z mikrobloga

@qwelukasz: Jeśli chcesz używać HDMI-CEC do sterowania kodi przez TV to tylko raspberry. Na orangepi co chwila się to wieszało i trzeba było restartować kodi by zaczęło działać.
@qwelukasz: polecam sprzęty oparte na S905, można znaleźć tanio na aliexpress; na tym się da zainstalować Ubuntu, LibreELEC (system który ma wyłącznie Kodi, bez przeglądarki). Niestety poza Kodi (np. w VLC) nie działa dekodowanie sprzętowe.
@qwelukasz: Mam Odroid-a C2 z zainstalowanym Androidem 6. Działa OK. Z HDMI-CEC nie mam problemów (TV LG), choć bezprzewodowa klawiatura jest znacznie wygodniejsza i głównie z niej korzystam. Niestety, Ubuntu na Odroidzie nie ma natywnego wsparcia dla GPU :/
@CyberDeath: No patrz, u mnie stary już trochę TV Samsunga, może dlatego zrywa, choć na raspberry 2 i 3 działa bez problemów. Orangepi mi ostatnio padło, przegrzało się chyba i traci obraz.
@CyberDeath i jak ten Android? Działa jak normalny android w telefonie? Mogę się zalogować na swoje konto, są tam gry, programy itp?
A z Ubuntu co sprawia problemy? Np sam chrome wolno działa, strony się długo/źle wczytuja?
@qwelukasz: Android i apki na nim chodzą spoko. GAPPS też jest (trzeba osobno doinstalować), więc nie ma problemów z programami ze sklepu Play. Kodi na Androidzie działa dobrze wraz ze wsparciem dla GPU. Youtube, Netflix również. Oglądanie filmów w Chrome też nie stanowi wyzwania.
Z kolei na Ubuntu nie ma akceleracji GPU i odtwarzanie filmów w przeglądarce jest w zasadzie niemożliwe (niby jest już jakieś obejście tego problemu, ale i tak