Wpis z mikrobloga

@Kejran: zależy jaki stan i rocznik. ja jeżdzę zadbaną 16letnią 147ką juz 3 lata. coś tam czasem trzeba wymieniać bo staruszka jest, ale nigdy mnie nie zawiodła i nigdy nie padła na amen. ja tam bardzo lubię to autko. gdyby była troszkę młodsza...
@Kejran: jak kupisz z głową (jakiś niezajeżdżony egzemplarz najlepiej w jtd) to trochę pojeździ, ewentualnie 156 v6 - pancerny silnik, ale to już powoli auto dla pasjonatów, niedługo kolekcjonerskie. Starsze roczniki obydwu modeli to już w większości trupy.
@Kejran: takie auto będzie miało mocno dojechany silnik - strach wyjeżdżać dalej niż po bułki + będzie wymagało dużych inwestycji w zawieszenie (słaby punkt), hamulce czy inne podzespoły. Generalnie za 2k to sztuki na dobicie, jak będziesz miał fuksa to pojeździsz rok bez awarii, jak pecha to 2 tygodnie po zakupie będziesz komentował coś o lawetach.
@Kejran: bardzo niemądre, jak 147 to diesel za około 10-15k, za tyle, czyli 2-4k to polecam punto II FL (mniejsze przebiegi, trochę mniejsze, ale też można spotkać fajne silniki, a w podstawowych wersjach części są 2-3 razy tańsze niż te w alfach), uwaga protip: fotele ze 147 pasują 1:1 do punta II - trochę trzeba pomajstrować przy kanapie, ale bez spawarki się spokojnie obejdzie... alfa 147 nie ma za dużo usterek
@puchacz22: @chavez1: Żyje się raz, silnikowo i blachowo napewno wybiorę coś dobrego więc jeśli mnie coś zaskoczy to z innych aspektów użytkowania Alfy Romeo. Jak kupię to napewno założę własny tag i zdam relacje co i jak ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Kejran: za 2tys to Ty sobie kolego cinquecento kup a nie Alfę 147/156.. Kupi taki jakieś truchło i potem jest narzekanie, że "Alfa się psuje". Dozbieraj jeszcze do tych 2tys tak z 6 i dopiero myśl. Pozdrawiam. PS. Tylko JTD (i Busso)