Wpis z mikrobloga

Jeżeli ostali się tu jeszcze jacyś obrońcy rzetelności portalu kresy.pl to polecam ich uwadze kresowe streszczenie artykułu z interia.pl w którym w kluczowym momencie całkowicie odwracają treść zeznań świadków.

Od początku - Interia.pl pisze o ojcu, który wg zeznań świadków przyszedł do szkoły po córkę i widząc na ścianie zawieszone w ramach zajeć szkolnych ukraińskie flagi i herb zerwał je i wygłaszał jakieś tyrady o Ukraińcach mordercach i zbrodniarzach.
Oskarżony tłumaczy się, że dla niego tryzub był z UPA (flagi Ukrainy chyba też skoro je zerwał).
Jednak nauczycielki nie potwierdziły jego linii obrony -
Oryginał na interia podaje: klik -
Na pierwszej rozprawie zeznawały też w charakterze świadków nauczycielki oraz dyrektor szkoły. Twierdziły, że na plakatach nie było symbolu zbrodniczej organizacji.

A teraz przenieśmy się na portal kresy.pl który opisuje to samo zdarzenie na podstawie cytowanego powyżej artykułu z interii, bo sami podali to źródło pod swoim tekstem.

Streszczenie na kresy.pl klik 2 -
Podczas rozprawy, jako świadkowie zeznawały też nauczycielki oraz dyrektor szkoły. Oświadczyły, że na plakatach pojawił się symbol zbrodniczej organizacji.

Jak widać treść zeznań świadków została całkowicie inaczej przedstawiona.

O dziwo tekst na kresy.pl jest podpisany a jego autoerem jest niejaki Piotr Łapiński z Łap - Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor kresy.pl od lutego 2016 roku.
klik 3
A przecież kresy.pl to i tak mimo wszystko bardziej rzetelne źródło niż masa jego klonów wykopywanym na Wypoku.

#fakenews #ukraina #neuropa #4konserwy #manipulacja
Pobierz szurszur - Jeżeli ostali się tu jeszcze jacyś obrońcy rzetelności portalu kresy.pl to...
źródło: comment_Xshfl6aZJdwNMaikzL1BmF2QvHxEdHNi.jpg
  • 10
@szurszur: Manipulacja totalna,po raz kolejny udowadniająca w czyim interesie działa ten portal. A co się tyczy zdania :" Twierdziły, że na plakatach nie było symbolu zbrodniczej organizacji." Warto dodać,że :

Dyrektor placówki dla klas I-III odpowiedziała jednak na jedno z pytań i przyznała przed sądem, że sprawa tzw. rzezi wołyńskiej nie jest jej znana.


Tak więc sprawa wydaje się nie być tak oczywista.
@szurszur: https://www.wykop.pl/ludzie/peterpan/

Piotr Łapiński z Łap - Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor kresy.pl od lutego 2016 roku.

Czy to on? Kiedyś dyskutowaliśmy o 3 maja we Lwowie dlaczego nie pokazują a na Kurierze Galicyjskim jest. Swego czasu spotkałem studenta, całkiem inteligentnego i fachowca w swojej dziedzinie który twierdził, że Ukraińcy to nie naród. Bywa.
Swego czasu spotkałem studenta, całkiem inteligentnego i fachowca w swojej dziedzinie który twierdził, że Ukraińcy to nie naród


@dertom: Na pewno? Bo wczoraj kłamliwie to samo zarzucał mi Aryo, że kiedyś takie coś spłodziłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do tematu, to Kurier Galicyjski zdaje mi się trzymać dobry poziom, też artykuły z perspektywy drugiej strony. Chyba, że ktoś bardziej w temacie zaraz to sprostuje?
Na pewno?


@Justycjariusz: No tak, słyszałem taką rozmowę ale to nie był wykop. Nie pamiętam aby Ty coś takiego pisał. Kurier Galicyjski jest rzeczywiście portalem kresowym bo odnosi się wydarzeń kulturalnych i nie tylko oraz życia społeczności polskiej. Ostatni raz jak wszedłem na Kresy wisiał na głównej stronie Trump Syria i Chiny. Dla mnie to nie jest portal kresowy ale skupisko nacjonalistów i rewizjonistów granicznych, dośc agresywnych i wulgarnych w komentarzach.