Wpis z mikrobloga

gdy wyszło że jest z przedwojennej rodziny oficerskiej i był z AK. Wyleciał z wojska jak z procy, szczęśliwie tylko tyle. Tułał się w budowlance, a po odzyskaniu niepodległości przez Polskę został przywrócony i awansowany.


@enron: po 1944 nie wolno bylo byc w armii, jezeli sluzylo sie podczas wojny w armii krajowej? dobrze rozumiem? dziwnie to wyglada, bo przeciez AK walczyla o Polske, tak jak armia przeciez.

Co do samego zdjecia
@enron: Dziadek - sądząc po mundurze i oznakach - WPOK. Kordzika i tak nie byłoby widać z tej perspektywy. Nie widzę oznaki spadochroniarza. Większość baretek to "standardowe" w tym wieku. Mój padre (w momencie śmierci młodszy o jakieś 30 lat) miał podobną "klapę". Nazwisko zresztą kojarzę.
@HAL10K: ja mialam w zyciu jednego faceta i nadal z nim jestem i slub w planach. Da się :P Znajdziesz kiedyś tę odpowiednią :) Btw. wiesz. Kiedyś rozwody "nie wypadały". Jak się działo źle to ludzie i tak ze sobą żyli. Nie mówię, że dziadki kolegi miały takie sytuacje. Po prostu, ogólnie mówię jak było.

Moje dziadki to szczęśliwe, po 80 lat mają, a ganiają się i smieją, łapią za kolana
gdy wyszło że jest z przedwojennej rodziny oficerskiej i był z AK. Wyleciał z wojska jak z procy, szczęśliwie tylko tyle. Tułał się w budowlance, a po odzyskaniu niepodległości przez Polskę został przywrócony i awansowany.

@enron: po 1944 nie wolno bylo byc w armii, jezeli sluzylo sie podczas wojny w armii krajowej? dobrze rozumiem? dziwnie to wyglada, bo przeciez AK walczyla o Polske, tak jak armia przeciez.


@instinCtoriginal: welcome to
po 1944 nie wolno bylo byc w armii, jezeli sluzylo sie podczas wojny w armii krajowej? dobrze rozumiem? dziwnie to wyglada, bo przeciez AK walczyla o Polske, tak jak armia przeciez.


@instinCtoriginal: lol wiesz co to jest Ludowe Wojsko Polskie? Ta formacja była utworzona z inicjatywy Stalina i była dla niego instrumentem do instalowania komunistów w Polsce, nie dziwne że byli "nieprzychylnie" nastawieni do AKowców