Wpis z mikrobloga

Obcy mężczyzna podniósł sukienkę Zuzanny i złapał ją za pośladki. "Sk*ielu, nie miałeś prawa tego zrobić"

Po tym, jak Zuzanna padła ofiarą molestowania na koncercie, powiedziała "dość" i postanowiła wszystko upublicznić. Po co? Bo wiele kobiet w podobnej sytuacji boi się o tym głośno mówić. A powinny, bo "to nie one mają się wstydzić".


Niedzielny koncert, w trakcie którego obcy mężczyzna bez słowa podniósł sukienkę Zuzanny i złapał ją za pośladki stał się dla niej impulsem do opisania tego, jak czują się molestowane kobiety.

Mimo że odkąd skończyła 12 lat takie sytuacje zdarzają się jej często**, ta przelała czarę goryczy.


Nie zamierzam więcej milczeć na ten temat. Skur*ielu, nie miałeś prawa tego zrobić. Nie miałeś prawa naruszyć mojej cielesności. [...] Nie miałeś prawa ośmieszyć mnie w ten sposób. Żaden z was nie miał do tego prawa

Dla Zuzanny to nie do przyjęcia, że oprawcy nadal czują się bezkarnie. Nie chce się też pogodzić z tym, że tłumaczy ich społeczeństwo. Jak? Twierdząc, że kobiety "są same sobie winne", bo np. wyzywająco się ubierają, chodzą w "nieodpowiednie miejsca" czy w jakikolwiek sposób prowokują swoim zachowaniem.

Zuzanna nie chce czuć się winna przez to, co ją spotkało. Nie chce też, jak jej siostra, która 'celowo się oszpeciła", by uniknąć zainteresowania mężczyzn, brać pełnej odpowiedzialności za zachowanie tych, którzy przekraczają granicę.


http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,22359417,obcy-mezczyzna-podniosl-sukienke-zuzanny-i-zlapal-ja-za.html

Mam pytanie do #rozowepaski

Czy was też od nastoletnich czasów faceci wielokrotni łapią za tyłki bez pytania? Często wam się to zdarza, jak tej pani z artykułu w wyborczej? Czy może ona swoją atrakcyjnością(bo przecież się nie oszpeciła, picrel) tak działa na mężczyzn że ci nie mają siły oprzeć się i muszą ją wymacać?

Bo według mnie ten cały art i opisana sytuacja to ewidentna #zarzutka wiadomych kręgów.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #bekazlewactwa
Pobierz
źródło: comment_CVbniLPFtX38XJy0aY2IK2JvBJ4waAlY.jpg
  • 163
@mister_pink: Chyba pierwszy raz kiedy miałam jakieś 15-16 lat. Jedna z pierwszych moich dyskotek, pierwszy alkohol, tańce i głośna muzyka, bawiła się głównie młodzież, ale nie tylko. Na obrzeżach parkietu stali starsi od nas panowie 30-40-50 lat, każdy z piwem w ręku przyglądał się młodym ciałom. Przeszłam szybko z koleżanką obok jednego i się stało. Zostałam dość dokładnie obmacana po tyłku. Jak się odwróciłam to widziałam tylko tłum za sobą i
Ja pierdylę, nawet nie wiem komu odpisywać... Ale mnie solidnie zdenerwował ten wątek. Sam raczej nie myślałem o takiej skali. Z resztą przez czy dzięki temu wątkowi usłyszałem od żony jej historie z komunikacji publicznej. Argh...

@szzzzzz: @Emkacf: @Pisq: @Monalka: @rozowy_mikro: @Zuler: @portugalka: @NatKul @kosmokwak27: @mrooziaa: @to_juz_przesada: @RocketQueen: @cmabarowa: @Alezja: @Stalkerka: @akwitanska: @dorotka-wu: @panna_aparatka: @
normalne ubranie dżinsy i jakaś bluzka


@Pisq: NIGDY, ale to NIGDY nie usprawiedliwiaj się w taki sposób.
To, jak byłaś ubrana, czy jesteś atrakcyjna czy nie, nie powinno mieć absolutnie żadnego znaczenia. *Nikt*, pod żadnym pozorem, *nie ma prawa* dotykać Cię bez Twojej zgody, choćbyś nie wiem jak ponętnie i kusząco wyglądała.

Wątek ubrania i urody w ogóle nie powinien się w tym wątku pojawiać. Molestowania i gwałtów doświadczają także zakonnice
jak na mój gust to żadna dominacja, to zbyt żałosne...


@Pisq: Oczywiście, że to żałosne. Ale nie spotkała ich za to kara, typek, który to zrobił, przekroczył pewną granicę i nie spotkały go konsewkencje, za to Ty zostałaś z uczuciem wstrętu, choć niczego złego nie zrobiłaś.
I teraz się zastanów, kto tutaj jest "górą", kto udowodnił, że może więcej, a kto został poniżony?

O to własnie chodzi.
Kobiety nagminnie ocierają się o mnie w środkach transportu i na festiwalach. Wystarczy, że siądę w SKM i czuję po chwili przylegające ramię, udo, a na festiwalu wypięty tyłek napierający na moje krocze.

Akurat dla faceta to raczej miłe, choć tak intensywnie przyspiesza tętno z zaskoczenia że aż się w głowie czasami kręci...

Która z kobiet będzie miała odwagę i przyzna, że lubi się poocierać o kogoś obcego?
@eloar: Dobrze, że mówisz także o molestowaniu mężczyzn. O tym to się już zupełnie zapomina, a skala zjawiska ogromna. Z tego co wiem, w miejscach takich kluby dla gejów jest naprawdę nieciekawie, jeśli zwyczajnie nie masz zamiaru się ruchać. Nikt cię nie pyta o zdanie, każdy dotyka każdego po intymnych miejscach jako rozpoczęcie podrywu. Kuzyn mojego chłopaka jest gejem i często go zachęcał na imprezę w takim klubie. Ten dość tolerancyjny
@szzzzzz faceci nie przeżywają tak tego. Nawet jeśli zrobi to inny facet, są w stanie szybko zapomnieć czy odciąć się pd tego. Ale w momencie zdarzenia i dla nich jest to nieprzyjemne nawet gdy robi to urocza czy ładna kobieta. Wielu nawet gdy trafi do klubu ze striptizem nie ma ochoty aby tancerki czy kelnerki się do niego kleiły i to nie z obawy o portfel.
@mister_pink: nauczcie się w koncu bronić. Nie zawsze normalny facet jest obok by zareagować na akcje takiej świni ktora złapie was za tyłek lub inna część ciała. Wiele z was jest także bardzo niekonsekwentna wobec takich działań dlatego tak duzo dupków na ulicach bo wy i tak porządnie nie zareagujecie. Idac tym tropem to wasza wina.