Wpis z mikrobloga

Prawie dwa lata całkowitego braku wykonywania ćwiczeń umysłowych, żadnych wyzwań intelektualnych, totalny brak motywacji do robienia czegokolwiek angażującego moje szare komórki i jedynie zapychanie swojej głowy i czasu filami z youtube sprawiły, że czuje się kompletnym debilem. Iq chyba mi spadło o jakieś 20 pkt, nawet nie chce mi się wykonywać najprostszych zadać logicznych, nie chce mi się już nawet myśleć o rozwoju intelektualnym, tylko bezmyślne zapychanie głowy łatwo przyswajalną paszą dla mas.
Czuje się jak staruszek z zaczynającą się demencją. Zaczynający gnić i czekając na koniec tracący rozum.
#przegryw
DoktorNauk - Prawie dwa lata całkowitego braku wykonywania ćwiczeń umysłowych, żadnyc...

źródło: s

Pobierz
  • 13
@DoktorNauk: a probowales bnalow w ktore nik na wykopie nie wierzy? Ruch, witaminy, dobre zarcie? wiem ze to brzmi jak mem ale brak motywacji paradoksalnie zaczyna sie od jelit :D a haj juz przekroczyles cienka czerwona linie to lekarz i dropsy. Nie ma czegos takiego jak charakter dynamiczny, zmotywowana osobowosc, ciekawska swiata natura - sa tylko hormony i chemia ktora wlasnie ci sie poskladala i trzeba ja poskladac co wbrew pozora
Nie ma czegos takiego jak charakter dynamiczny, zmotywowana osobowosc, ciekawska swiata natura - sa tylko hormony i chemia ktora wlasnie ci sie poskladala i trzeba ja poskladac co wbrew pozora jest dosyc latwe.


@oddalenie: Mógłbyś polecić jakąś lekturę w tym temacie?
Nie ma czegos takiego jak charakter dynamiczny, zmotywowana osobowosc, ciekawska swiata natura - sa tylko hormony i chemia

oczywiście że istnieją różne charaktery i różne osobowości, w zależności chociażby od wychowania, usocjalizowania czy środowiska
w zależności chociażby od wychowania, usocjalizowania czy środowiska


@tajemniktv: lol

inteligencja i cechy osobowości są w większości dziedziczne, a wychowanie ("shared environment", c^2) ma zerowy wpływ na nie

The ACE model yielded the best fit for peer report.s on the Extraversion, Openness to Experience, and Agreeableness scales. However, for none of these scales did the inclusion of shared environment influence (C) improve the fit significantly.


https://psycnet.apa.org/record/1997-43077-001

Nie ma czegos takiego jak
tyrytyty - > w zależności chociażby od wychowania, usocjalizowania czy środowiska

@t...

źródło: Figure_1

Pobierz