Wpis z mikrobloga

Wczoraj wieczorem pojechałem odebrać nowe auto rodziców gdzie temat konsultowałem i złożyłem zamówienie jeszcze zanim nowa fiesta była na testach w salonie. Także udało się dorwać jeden w pierwszych modeli w wersji titanium w Polsce. Wracaliśmy w nocy przez 3 godziny, w deszczu, także test bojowy zaliczony, a prowadzenie to coś pięknego, polecam. ()


#ford #samochody #motoryzacja #chwalesie
Aquoss - Wczoraj wieczorem pojechałem odebrać nowe auto rodziców gdzie temat konsulto...

źródło: comment_AmBltGqc0oBX9SINVJF14F3Gc7be8Inh.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@taajniak teraz to wolalbym kupic uzywane, bo nie raz widzialem jak ludzie udowadniali, ze ich nowe auto za 100k to skladak z kilku aut, albo po prostu uzywane.
  • Odpowiedz
@Heder: W moim wypadku chodzi tylko o pieniądze. Nowe auto po wyjeździe z salonu traci ogromnie na wartości, nawet jak leasing na firmę bierzesz. Dlatego ja biorę "nowe", ale tylko z wyprzedaży, albo jakiegoś zadbanego demo car'a z przebiegiem do 5000 km. Dzwonisz po salonach w całym kraju i w końcu trafi się okazja. Z mojego przykładu, nowe mondeo bez przebiegu 2.0 ecoboost titanium w automacie wartego katalogowo 148.000 zł,
  • Odpowiedz
A no leci ford w kulki. W mondeo / Edge / S-maxie są fajne światła w technologii dynamic full led - ksenony się przy tym chowają. Dziwi mnie ich polityka, że za opcją nie dają tych świateł w innych modelach. Z drugiej strony może wychodzą z założenia, że małe autka z reguły służą do jazdy w mieście po zakupy a nie w trasy, więc po co tak drogie lampy( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Aquoss: Dokładnie tak, widziałem już takie modyfikacje na forum forda ~145km i ~230Nm. Urywa papę przy takiej masie samochodu.
Skrzynia 6biegów?

Wersja 140km kręci się do ~160KM zatem imo nie warto do niej dopłacać.
  • Odpowiedz
  • 0
@victor89: każdy kręci się do 160KM lekko bo jest to ta sama turbina i silnik tylko inne mapy :) nawet w salonie to przyznali, tak 6 biegowa manualna
  • Odpowiedz
@Aquoss: Może i nie niepopularna opinia, ale fordy to naprawdę solidne i dobrze prowadzące się auta. Serio dziwię się, że ludzie zamiast kupić mondeo to jeżdżą jakimiś passatami-ulepami o właściwościach jezdnych taczki z gruzem
  • Odpowiedz
@Aquoss: No to tym bardziej dobry zakup. Przeglądając wykresy zauważyłem jednak że częściej wersje 125 i 140km dobijają do ~162km niż "setki". Może to wina życzeń własciciela pojazdu co do programu.
Ciekaw jestem jak się będzie taki silniczek zachowywał po 200kkm. Szukałem i przyznam że jak narazie internet jest pełniejszy narzekań na zdechłe 1.4, 1.2 TSI niż 1.0 ecoboost.
  • Odpowiedz
  • 0
@victor89: ecoboost nie bez powodu zgarnia kilka lat z rzędu nagrody silnika roku, przy czym jest już w użyciu od 5-6 lat i nic poważnego się nie dzieje żeby ludzie masowo mieli narzekać :)
  • Odpowiedz
ta sama turbina i silnik tylko inne mapy


@Aquoss: @victor89: to raczej standardowy tekst handlarza, który chce sprzedać samochód.

dla przykładu (BMW 120d), sprawdziłem temat bo podchodziłem podobnie - kupię 118d i ZAOSZCZĘDZĘ bo przecież ten sam silnik i turbo, hehe, co oni mnie chcą nabrać? we need to go cheaper.

mają inne sprzęgła, hamulce, wtryski, wał i most tylni z osiami. jak chce się mocniejszy samochód, to
  • Odpowiedz
@inrzynier: podobna sytuacja była z DSG w słabszych modelach silnikowych, które po chipie miały finalnie taką samą moc w stosunku do mocniejszej droższej wersji, jednak skrzynia posiadała jedno koło zębate (satelitę) mniej w stosunku do mocniejszego bliźniaka.
  • Odpowiedz