Wpis z mikrobloga

We wrześniu jelenie maja swój okres godowy zwany rykowiskiem. Wieczorem, w nocy i nad ranem można usłyszeć wiele ciekawych dźwięków. To co słyszymy zależne jest od tego czy jeleń szuka chmary i łań do pokrycia, czy może odgania inne jelenie od swojej. To jaki dźwięk słyszymy zależne jest też od wieku jelenia. Dla mnie to brzmi jak muzyka i w tym czasie siedzę w lesie głównie aby słychać ;) dzisiejsze poranne polowanie zakończyłam z wynikiem zero :) widziałam młodego byczka jednak nie nadawał się on do odstrzału. W drodze na wieczorne polowanie kilkaset metrów przed miejscem docelowym przeskoczyła mi chmara około 9 sztuk przed maską.
W chwili obecnej słyszę w lesie jednego byka, jest on sam ale niestety jako kobiecie ciężko mi go zwabić ponieważ moje gardło nie potrafi wydobyć takich dźwięków :)

Darz Bór!
#dorotkapoluje #darzmirko #polowanie #przyroda #myslistwo #lowiectwo #bron #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_Owz6VvpjbrIwJRnABsNo6dItZsz0ETJJ.jpg
  • 92
@Ya_griszka: skoro trzeba strzelić, to należy zrobić wszystko, żeby było jak najłatwiej, bo dzięki temu jest bezpieczniej i skuteczniej. To nie są zawody sportowe (np.: kto strzeli w trudniejszej sytuacji) tylko trzeba wykonać plan odstrzałów. Na rykowisku jest najłatwiej, byki stoją spokojnie, nie są tak płochliwe, co często pozwala na pewny strzał i byki padają w ogniu (śmierć w sekundę).
@Ya_griszka: ale tutaj nie można mówić o agresji. Myśliwi to coraz częściej ludzie młodzi, świadomi, z zamiłowania "leśni". Zapewniam Cię, że redukcję zwierzyny i tak trzeba robić. Lepiej wiec, kiedy robi to ktoś kto się na tym zna. Teraz egzaminy są naprawdę trudne. To nie są ludzie z przypadku (w zdecydowanej większości)
@contraband teraz to są ludzie z pasją lub bogaci, ale ci którzy są bogaci i tak w sumie nie polują... Kiedyś w sumie było łatwiej i głupio mi mówić ale póki nie minie kolejne pokolenie nadal będą ci Janusze z wasem polować i ci co zrobili uprawnienia żeby strzelać do dzików bo są rolnikami...
@contraband: @dorotka-wu: Rozumiem to, w żadnym razie to nie był atak, po prostu zwykła ludzka ciekawość dlaczego tak, a nie inaczej.
Agresja to to nie jest, ale polowanie za przemoc moim zdaniem można uznać. Ale jest potrzeba i ktoś to wykonywać musi i wole żeby to byli ludzie którzy się znają na tym, a nie pierwszy lepszy #!$%@? który nie wie co robi.
@contraband: Przemoc to przemoc. Czy dobra czy zła nie mnie oceniać, żadnym autorytetem nie jestem, a i żadnego autorytetu moralnego słuchać nie zamierzam. Jest potrzeba, są ludzie którzy to lubią i dbają żeby było wszystko ok i mi to odpowiada. Przemocy nie lubię i unikam jak mogę, więc się tego nie podejmę, ale skoro mądrzejsi - jak już pisałem - stwierdzają, że trzeba to zrobić, to nie zamierzam oponować, bo się