Wpis z mikrobloga

We wrześniu jelenie maja swój okres godowy zwany rykowiskiem. Wieczorem, w nocy i nad ranem można usłyszeć wiele ciekawych dźwięków. To co słyszymy zależne jest od tego czy jeleń szuka chmary i łań do pokrycia, czy może odgania inne jelenie od swojej. To jaki dźwięk słyszymy zależne jest też od wieku jelenia. Dla mnie to brzmi jak muzyka i w tym czasie siedzę w lesie głównie aby słychać ;) dzisiejsze poranne polowanie zakończyłam z wynikiem zero :) widziałam młodego byczka jednak nie nadawał się on do odstrzału. W drodze na wieczorne polowanie kilkaset metrów przed miejscem docelowym przeskoczyła mi chmara około 9 sztuk przed maską.
W chwili obecnej słyszę w lesie jednego byka, jest on sam ale niestety jako kobiecie ciężko mi go zwabić ponieważ moje gardło nie potrafi wydobyć takich dźwięków :)

Darz Bór!
#dorotkapoluje #darzmirko #polowanie #przyroda #myslistwo #lowiectwo #bron #ciekawostki
dorotka-wu - We wrześniu jelenie maja swój okres godowy zwany rykowiskiem. Wieczorem,...

źródło: comment_Owz6VvpjbrIwJRnABsNo6dItZsz0ETJJ.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@dorotka-wu ja mogę Ci potowarzyszyc i ryczec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnie dwa dni chodzę na grzyby, i boję się że ktoś weźmie mnie za dzika i do mnie strzeli. Jakie są szanse na to?
  • Odpowiedz
  • 1
@Maciek92 małe, ale polecam nie chodzić ubranym na ciemno, zawsze jak będziesz miał coś kolorowego to wtedy są zerowe szanse :) no i polujemy rano tak do 8 i wieczorem od 18 :)
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Gównoburze są mniejsze bo dziwni ludzia wpadają na czarno ( ͡ ͜ʖ ͡)
Przynajmniej masz mniej syfu pod wpisami.

Wybij tam co nieco dzików, najlepiej w powiecie bialskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz