Wpis z mikrobloga

We wrześniu jelenie maja swój okres godowy zwany rykowiskiem. Wieczorem, w nocy i nad ranem można usłyszeć wiele ciekawych dźwięków. To co słyszymy zależne jest od tego czy jeleń szuka chmary i łań do pokrycia, czy może odgania inne jelenie od swojej. To jaki dźwięk słyszymy zależne jest też od wieku jelenia. Dla mnie to brzmi jak muzyka i w tym czasie siedzę w lesie głównie aby słychać ;) dzisiejsze poranne polowanie zakończyłam z wynikiem zero :) widziałam młodego byczka jednak nie nadawał się on do odstrzału. W drodze na wieczorne polowanie kilkaset metrów przed miejscem docelowym przeskoczyła mi chmara około 9 sztuk przed maską.
W chwili obecnej słyszę w lesie jednego byka, jest on sam ale niestety jako kobiecie ciężko mi go zwabić ponieważ moje gardło nie potrafi wydobyć takich dźwięków :)

Darz Bór!
#dorotkapoluje #darzmirko #polowanie #przyroda #myslistwo #lowiectwo #bron #ciekawostki
Pobierz dorotka-wu - We wrześniu jelenie maja swój okres godowy zwany rykowiskiem. Wieczorem,...
źródło: comment_Owz6VvpjbrIwJRnABsNo6dItZsz0ETJJ.jpg
  • 92
ciekawe gdzie byś musiał go trafić aby zabić z wiatrówki xdd ale ok, to już nie mój interes temu przyjrzy się policja.

Nie wiem czemu uważasz że mam się za lepszą. Po prostu kilka lat temu zrobiłam uprawnienia do polowania, jeżeli jesteś ameba umysłową moje dalsze tłumaczenie nie zmieni twojego toku myślenia.


@dorotka-wu: jaka jest roznica ze zabijesz psa ,a dzika ? I co z tego ze masz uprawnienia, jak ja
@Hubertosik nie. Ale tak jest świat stworzony. To ludzie są istotami cywilizacyjnymi, to my wymyslilismy narzędzia. W takim razie pytanie: czy jesz mięso, lub produkty pochodzenia zwierzęcego? Czy nosisz buty że skóry naturalnej?
@dorotka-wu zgadza się, ale robie to bo rzeczywistość i samo zycie mnie do tego zmusza, akurat na pewne rzeczy wpływu nie masz. Natomiast zupełnie czym innym jest pociągnięcie za spust w sytuacji, gdy nie jest to niezbędne do przeżycia.