Wpis z mikrobloga

W tym roku po raz pierwszy rozliczałem się z pracy w Holandii (pracowałem tam w wakacje 2016 roku). Byłem u księgowej, której dostarczyłem Jarograf, a ona na jego podstawie i PIT'u z US wypełniła za mnie wszystkie papiery, które ja wysłałem pocztą do Holandii (były to dwa oddzielnie wysłane listy/dokumenty). Owe papiery wysłałem gdzieś w lutym i tu moje pytanie - czy ktoś z was dostał już zwrot podatku za pracę na wakacjach w Holandii w 2016 roku? Księgowa mówiła, że niby do 9 miesięcy pieniądze mają się pojawić na koncie, ale jak na razie zero odzewu. Ponoć miał też przyjść jakiś list przed tym jak dostanę przelew - jego też jak na razie nie ma. Czy ten zwrot podatku zawsze jest tak na styk po ok. 8-9 miesiącach od wysłania dokumentów?

#holandia #netherlands #podatki #prawo #praca #emigracja
  • 9
@Tuff Zaciekawiłeś mnie tą informacją i właśnie zadzwoniłem do swojej księgowej, która powiedziała, że rozliczać się można DO KOŃCA marca, natomiast jeżeli ja to zrobiłem w lutym to bez problemu zmieściłem się w tym terminie, a co za tym idzie pieniądze powinienem otrzymać do 9 miesięcy. Także chyba masz jakieś złe informacje.
@M_M_W: O tych 3 latach to mi też księgowa mówiła, ale jest coś takiego możliwe jedynie gdybym wysłał to rozliczenie w kwietniu. Natomiast jeżeli zostało ono wysłane do końca marca to wtedy zwrotu należy się spodziewać niby do 9 miesięcy.
@dawid110d: Też czekam na zwrot podatku z tamtych wakacji.. i też wysłałem ten wniosek przed końcem kwietnia czy tam marca.. Musimy czekać Mireczku, ja byłem 3 razy w Holandii, z reguły zwroty przychodziły mi w styczniu.. miejmy nadzieje że tym razem będzie szybciej, ale z tego co wiem to tam Administracja jest bardzo kiepska..