Wpis z mikrobloga

@ktosiex: opowiedz cos wiecej, idziesz nieznakowanym szlakiem zatrzymuje cie straz tpn lub tanap i co? dostales jakis mandat? zwlaszcza ze konczysta jest pod ochrona scisła
@szaqal: Kończysta nie jest pod ochroną ścisłą. Pod ochroną ścisłą jest na przykład Hawrań.Czekam na liberalizację przepisów żeby tam się wybrać, aktualnie głównym problemem co do takiego Hawrania jest brak ubezpieczenia. Z TPN nie ma problemów bo u nas wystarczy się wpisać do księgi wyjść w schronisku(i wypisać).
Zdarzyło mi się, że mnie zatrzymali strażnicy TANAP ale nie na ścieżce tylko po prostu mnie wypatrzyli i czekali w dogodnym miejscu -
@ktosiex: hmm, generalnie pytam dlatego, że z narzeczoną chcemy zrobić w przyszłym roku grań główną tatr zachodnich, czyli jakiś nocleg na grani wypadnie i jestem ciekawy jak polska straż reaguje ;)
@szaqal: Mandaty się zdarzają, ale to jak z policją. Zależy na kogo trafisz. Jak się nie będziesz rzucać w oczy, nie pochwalisz się tym na jakiejś tatrzańskiej grupie przed, nie będziesz miał oczojebnych ubrań czy nie rozpalisz ogniska na szczycie to pewnie wszystko będzie oki.