Wpis z mikrobloga

Kochani co myślicie o rozpoczęciu studiów na #polibuda w ostatnim roku licencjatu z ekonomii? Na #uniwersytet wziąłbym indywidualny tok i to skończył. Stwierdziłem że nie pasjonuje mnie ten kierunek,a po polibudzie to chociaż robota pewna. Myślę że bliżej mi do elektroniki/elektrotechniki. Eko to była taka ucieczka przed uczelnią techniczną ale perspektyw po niej nie ma, więc pozostaje mi konfrontacja z tym czego się bałem (zaawansowanej matmy, chociaż kończyłem mat-fiz) Tylko że mam alergię na programowanie. Nie lubię, ale nauczyć się mógłbym. Inżynierkę na tym rozpocząłbym w wieku 22 lat. Więc skończyłbym ją mając 25. W tym wieku to ludzi już normalnie pracują. Tylko pytanie czy warto? Czy dam radę? Mata na ekonomii w porównaniu do polibudy to jak porównać mysz do słonia.

#studbaza #polibuda #uniwersytet #nauka #praca #pracbaza #studia #corobic #praca #rynekpracy #uczelnie #oswiadczenie
MacDouglas - Kochani co myślicie o rozpoczęciu studiów na #polibuda w ostatnim roku l...

źródło: comment_8fx85S3QYLlegba3Zd7rnfc4GBEKJJiX.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MacDouglas:
Nadchodzi polibuda, uniwerek rozkłada uda ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na poważnie to zależy w większości od twoich zainteresowań. Jak jesteś w stanie spędzać trochę więcej czasu przez monitorem niż wszyscy to jak najbardziej infa. Elektrotechnika jest świetnym kierunkiem, ale teoria obwodów potrafi zrobić swoje jeżeli się nigdy wcześniej nie miało się z kabelkami do czynienia. Elektronika to jeden z trudniejszych kierunków na pwr
  • Odpowiedz
@MacDouglas: Żeby "mieć pewną robotę" to idź do zawodówki, a nie na studia. Jak po ekonomii nie możesz pracy znaleźć, to zrobienie inżyniera też ci nie pomoże. No chyba, że twoim marzeniem jest utrzymanie ruchu w fabryce w Pcimiu Dolnym.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dralax Nie, że nie mogę. Nawet jej jeszcze nie skończyłem. Ale widzę co sie dzieje. Że ta uczelnia mało uczy, że mnie to nie pasjonuje i ze stanowiskami też nie jest za ciekawie. Mam na myśli już -Po magisterce np z firu albo ekonometrii
  • Odpowiedz
@Dralax
Studia dają szansę na awans i punkt zaczepienia w rozwijającej robocie ale nie konieczne oznaczać to że będzie się lepiej zarabiać niż wykwalifikowany rzemieślnik bo zawodówce/tech .
  • Odpowiedz
@MacDouglas:
Absolutnie nigdy nie jest za późno. Najlepszym przykładem tego jest medycyna na którą ludzie potrafią poświęcać po kilka lat by się dostać i kończą takie studia już w ogóle grubo po 30(bo specjalizacja,staż itp.). Przypomniała mi się historyjka gdzie pacjent na wizycie stażystów-stomatologów poprosił kobietę która była na I stopniu tylko dlatego że była starsza i myślał ,że przez to jest bardziej doświadczona( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz