Wpis z mikrobloga

nawaliłem się lekko bimbrem i w godzinę poznałem z 10 nowych osób z kręgu hiszpańskojęzycznego na #discord , nigdy nie miałem takich akcji gadając z niemcami, nordykami itp.
niby wiem że muszę się uczyć języka kraju gdzie jest praca( #niemcy #holandia #norwegia #belgia ) ale serce podpowiada inaczej, co mi z tego ze bedzie kasa, jak będzie siedział spiżdżaony i zamulony w deszczu i chmurach, jak dwa jakiś czas temu w UK spędziłem 2 lata. Chyba mam duszę południowca.
#amerykapoludniowa #hiszpania #meksyk # argentyna #peru i na doczepkę niehiszpańska #brazylia
  • 5
@MegaKox: tak, ale oni sami przyznają że u nich biedno i woleli by do europy zachodniej, ale sama gadka i rozmowy o życiu codziennym, to jak bym rozmawiał z wesołymi, miłymi polakami, a nie poprawnymi politycznie nudnymi robotami.
@MegaKox: istnieją dla kazdego jezyka, poznałem tam super ludzi z całego świata. Musisz trochę pogooglogować b jest wiele serwerów, niektóre fejki, niektóre puste, wpisz "english learn discord"
i ogólnie na sieci popytaj które są dobre, największe. Najlepsze są chaty głosowe, bo tekstowe to misk nauki i memologii