Wpis z mikrobloga

Mirki i Węgierki! Natchnęło mnie żeby napisać taki oto wpis - od początku wakacji siedzę nad morzem i prowadzę obozy dla dzieci. Przewinęło się już wiele dziewczyn i chłopaków wiek od 7 do 13 lat. Mam dwa przemyślenia - pierwsze primo - na bycie rodzicem naprawdę powinno robić się licencje, zeby dzieci nie krzwydzić nadopiekunczoscia i nie tylko. Drugie primo - kazdemu rodzicowi, ktory to czyta - serdecznie polecam wysyłanie dzieciaków od najmłodszych lat na kolonie. Uczą się odpowiedzialności, koleżenstwa no i świetnie się bawią. Jak wroce z tego turnusu jesli kogos to zainteresuje poopowiadam jakies anegdotki o rodzicach czy dzieciach ofc, anonimowo, tak dla posmiana się i zastanowienia. Tymczasem poprosze o plusiki, zebym przetrwala do konca bo ten turnus to ostatni a ja już tracę siły. Pozdrowienia znad bałtyku Mirki!
Ps. Fajnie sie czyta mirko z rana na duzyrze, dzieki Wam za to.
#gownowpis #wakacje #pracbaza #dzieci #dziendobry #pokazmorde #atencyjnyrozowypasek
jasontoddlover - Mirki i Węgierki! Natchnęło mnie żeby napisać taki oto wpis - od poc...

źródło: comment_1XZsHE5Tz5MzLiNsHRYcJzsMjXohbf8B.jpg

Pobierz
  • 94
kolonie tematyczne


@jasontoddlover: tylko kolonie tematyczne i obozy zainteresowań. Ze swojego doświadczenia zaobserwowałem, że fajnych ludzi poznawało się na obozach skupionych wokół jakiegoś zainteresowania. Najgorsze kolonie z najgorszymi dzieciakami to były takie "standardy" - jedź nad morze, tu jakaś wycieczka, tu coś innego. Najczęściej wyjścia na plażę. Bez programu i bez sensu.
@Precypitat: to prawda, my mamy ścisłe tematy obozów. Na tym turnusie prowadzę np oboz Wyspa Robinsona, rozne takie survivalowe rzeczy i przygodowe, jest np. Artystyczny czy detektywistyczny.
Dzieciaki w takim wieku mega mocno sie angazuja w takie rzeczy bo wiedza po co jada. To sprawia, ze sa bardziej zorganizowani i nie maja czasu sie nudzic bo zajecia sa dla nich ciekawe.
@Precypitat: No i wazne zeby oprocz tematu byl okreslony program jakie punkty beda, wtedy dzieciaki oczekuja na taki ktory najbardziej chca no i w ogole jest fajnie, wiadomo czego oczekiwac na koloniach i moga dopasowac z rodzicami do swoich zainteresowan.
@jasontoddlover: jako mieszkaniec nadmorskiej miejscowosci mam jedna prosbe. Opracujcie jakis system robirnia zakupow przez gowniaki w dyskontach. Wpada taka wataha kupowac. Draze, batoniki, soczki i czlowiek nie moze nawet kupic bulki do pracy. Laczcie ich w grupy. Wysylajcie delegacje. Cokolwiek! Naucza sie wspolpracy. Rachunkowosci i planowania. A nam lokalsom bedzie zyc sie lepiej.
Dla tych co sie przypucuja. Uswiadamiam ze takich turnusow jest kilkadziesiat w ciagu dnia.
@jasontoddlover: z koloniami to różnie bywa, byłem dwa razy w tym samym miejscu takie sportowe były i jeżeli za pierwszym razem było na prawdę ekstra i do dziś ciepło je wspominam to za drugim czułem się jak na jakimś cholernym obozie przetrwania, na powrót do swojego patologicznego gimnazjum to czekałem jak na gwiazdkę :/