Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się poważnie nad swoim życiem. Boję się przyszłości. Muszę w nim coś zmienić bo za kilkanaście lat stanę się typowym #przegryw biednym januszem polakiem jak mój ojciec, którego nawet nie stać na wakacje. Ostatnio był na głównej artykuł że 90% dzieci biednych ludzi pozostaje biednymi i jakoś to mnie dość mocno uderzyło, dało do myślenia że idę w złym kierunku.

Moje życie teoretycznie nie jest złe, mam znajomych, dziewczynę, nawet samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jednak coraz bliżej do 30, ciągle mieszkam z rodzicami i nawet nie widzę na horyzoncie żadnej opcji na zmianę takiego stanu rzeczy. Moja dziewczyna jeszcze o tym nie myśli jest młodsza na studiach jeszcze (rodziców może nie ma bogatych ale dość dobrze usytuowanych) ale wiem że za jakiś czas to na moich barkach spocznie ciężar ogarnięcia dalszego życia. Powodem tego wszystkiego są rzucone studia, brak konkretnego fachu, ciągle zmiany słabo platnej gównopracy typu magazyn, składanie mebli, dostawy itd. Czuję że muszę wreszcie wziąść się za siebie bo po prostu wegetuje i marnuje swoje najlepsze lata, a potem z wiekiem coraz mniej będę miał motywację żeby wziąść się za siebie.

Mam całkiem nieźle zdolności manualne, jestem raczej inteligentny. Nie boję się pracy fizycznej. Ogarniam podstawy programowania java, python (troszkę uczyłem się w domu). No i po prostu czuję że marnuję się w takich #gownopraca jak powyżej. Zastanawiam się nad jakimś kursem, żeby iść w jakąś konkretną branże. Coś interesującego gdzie będzie potencjał rozwojowy, jakiś technik, spawacz, monter urządzeń, może jakieś prace na wysokościach.

Pytanie czy ktoś może mi coś doradzić, w którym kierunku iść, jakie branże są przyszłościowe. W sumie mogę uczyć się dalej programowania i próbować na jakiegoś juniora ale przy obecnie nasyconym rynku pracy w IT komuś bez studiów a tylko po kursach z neta nie będzie łatwo. W glowie przelatywały mi różne pomysły od operatora różnych maszyn przez kurs saperski po pracę w bor. Wiem że mocno z------m bo za młodu nie poszedłem w żadną konkretną branżę ani wykształcenie i dalej czuję się tak taki 19 latek po maturze który dalej nie wie co chce robić ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale nie jest jeszcze za późno. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie rady jak się ogarnąć i czym warto się teraz zainteresować.

Pozdrawiam.

#praca #pracbaza #pracazagranica

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Rynek IT nie jest nasycony, w ciągu najbliższych 10 lat prognozuje się dużo większe zapotrzebowanie na specjalistów niż dziś. Najtrudniej zawsze zacząć - ale jak zaczniesz dziś, to za 10 lat będziesz specjalistą i to nie ty będziesz martwił się o dobrą pracę, ale to na Ciebie będą polować.
  • Odpowiedz